Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2001, 16:55

autor: Soulcatcher

Rozkład jazdy dla Wojowników i Magów

Razem z napływającymi informacjami, możemy się pokusić o sporządzenie „Rozkładu jazdy” dla rasowych cRPG’owców. A będzie w czym wybierać gdyż producenci zachęceni zeszłorocznym sukcesem gatunku nie spoczęli na laurach. Mamy więc kilka bardzo ciekawych kontynuacji i kilka nowych perełek.

Razem z napływającymi informacjami, możemy się pokusić o sporządzenie „Rozkładu jazdy” dla rasowych cRPG’owców. A będzie w czym wybierać gdyż producenci zachęceni zeszłorocznym sukcesem gatunku nie spoczęli na laurach. Mamy więc kilka bardzo ciekawych kontynuacji i kilka nowych perełek.

Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura – (Sierra Inc. Play It) – encyklopedia

Udana ideowa kontynuacja Fallout tyle że osadzona w świecie magii i technologii. Trafia wspaniale w gusta miłośników klasycznego cRPG. Premiera światowa już się odbyła, premiera polska - na dniach.

Anachronox – (Eidos Interactive/IM Group) - encyklopedia

Kolejny dobry produkt twórców Deus Ex. Akcja rozgrywa się w przyszłości, jako detektyw poszukujemy obcej rasy. Klasyczny cRPG w nowej oprawie graficznej. Wersja ENG dostępna na rynku. W Polsce gra prawdopodobnie wyjdzie przed końcem tego roku.

Wizardry 8 – (Sir-Tech/CD Projekt) – encyklopedia

Kolejna część klasycznej serii z odnowionym interface graficznym. Standardowe klimaty magii i miecza teraz z domieszką techniki. Na świecie premiera już za miesiąc w Polsce gra pojawi się jeszcze w tym roku i na dodatek w wersji spolonizowanej.

Pool of Radiance 2: Ruins of Myth Drannor – (Ubi Soft/PL: Play It) – encyklopedia

Nowe wcielenie hitu sprzed lat. Bardzo ładna grafika w stylu BG tyle że trochę większe postacie (postacie i niektóre obiekty w pełni 3D). Solidne oparcie w zasadach trzeciej edycji D&D. Premiera na zachodzi właśnie się odbyła, w Polsce gra pojawi się tej jesieni.

The Elder Scrolls III: Morrowind – (Bethesda Softworks/LEM) – encyklopedia

Kolejna kontynuacja bestselleru. Wspaniała oprawa graficzna i bardzo rozbudowany świat. Premiera w USA przed gwiazdką. W Polsce prawdopodobnie jeszcze w tym roku, nie będzie wersji polonizowanej gdyż prawie 1 000 000 słów użytych w grze zapobiega temu stanowczo.

Spells of Gold - Buka Entertainment – encyklopedia

Ładny klon Baldurs Gate z dodatkowymi elementami ekonomicznymi. Premiera światowa do końca roku. Losy gry na rynku polskim dotychczas nie są znane.

Might & Magic IX: Writ of Fate – (3DO Company/IM Group) – encyklopedia

Tego tytułu nie trzeba zapowiadać, no może tylko tyle że będzie miał zupełnie nowy śliczny engine graficzny. Daty premiery światowa i PL powinny zmieścić się jeszcze w tym roku.

Dungeon Siege - Microsoft Entertainment – encyklopedia

Super produkcja wielkiego brata. Zapowiada się wspaniale, szkoda ze trzeba będzie na nią czekać do wiosny przyszłego roku. W PL gra pojawi się prawie na równo z zachodnią premierą. Nie będzie wersji PL.

Neverwinter Nights – (Interplay/CD Projekt) – encyklopedia

Ukoronowanie dotychczasowego rozwoju cRPG (tak przynajmniej twierdzą krytycy). All in One i dla każdego, ale dopiero na wiosnę 2002.