Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 28 września 2001

Wyszedł realistyczny symulator pola walki - Real War

Sznur, 28 września 2001, 16:13

W sklepach na zachodzie pojawiła się również uderzająca autentyzmem strategia czasu rzeczywistego Real War zespołu Rival Interactive. Gra, wydana przez firmę Simon & Schuster, promowana jest raczej jako symulacja wojenna niż prosty RTS, wzorująca się na prawdziwym symulatorze taktycznym Joint Forces Deployment wykorzystywanym do szkolenia amerykańskich oficerów.

Nowości na światowych serwisach (28/09/01)

Sznur, 28 września 2001, 13:24

Na PC.IGN pojawiły się ciekawe materiały o niemieckim „klonie” Blade of Darkness, zatytułowanym Gothic. Co prawda gra autorstwa Piranha Interactive miała już swoją krajową premierę w marcu b.r., to jednak wersji angielskojęzycznej dema doczekaliśmy się dopiero na początku tego miesiąca.

Zapowiedź Etherlords

Solnica, 28 września 2001, 13:11

Etherlords to interesująca gra powstała z umiejętnego połączenia elementów strategii oraz cRPG. Przenosimy się w niej do fantastycznego świata Ether, gdzie cztery odmienne rasy stają do wielkiej walki przeciwko sobie.

Co nowego w Przeglądzie Prasy? (28/09/01)

Michał Bobrowski, 28 września 2001, 13:07

Dzisiaj w naszym dziale Przegląd Prasy znajdziecie opis zawartości najnowszego numeru czasopisma Click!

Małe sprzętowe porady Łosia

Łosiu, 28 września 2001, 12:56

W związku z ciągłymi rozterkami naszych czytelników dotyczących sprzętu komputerowego, płyt głównych, kart graficznych oraz innych składników naszych pospolitych blaszaków zdecydowałem się przedstawić wam konfigurację komputera, moim zdaniem (oraz części redakcji, która posiada identyczne kompy) najbardziej trafną i godzącą bardzo dobrą wydajność z przyzwoitą ceną.

Spotkanie ze "starym znajomym"...

Michał Bobrowski, 28 września 2001, 12:25

W sprzedaży od kilku dni dostępna jest już nowa wersja gry, która w całości zrodziła się w... Bielsku-Białej Mowa tu oczywiście o grze przygodowej Jack Orlando: Director’s Cut.

Patrician II: Quest for Power – Demo

Solnica, 28 września 2001, 12:16

Strategy First udostępnił grywalne demo Patrician II: Quest for Power, tworzonej przez niemiecki zespół Ascaron gry strategicznej z akcją umiejscowioną w średniowiecznej Europie.

Pierwsze szczegóły dotyczące Outcast II

Łosiu, 28 września 2001, 12:02

Belgijski producent Appeal, ujawnił że pracuje nad przygodową grą akcji Outcast II: The Lost Paradise oraz przedstawił pierwsze szczegóły dotyczące jej fabuły.

Poprawność polityczna a... gry komputerowe

Michał Bobrowski, 28 września 2001, 11:40

„Szykuje się łakomy kąsek dla każdego wielbiciela twórczości Toma Clancy, jak i dla każdego prawdziwego taktyka lubiącego czasem sporo postrzelać.” – Tak kończy się zapowiedź gry Tom Clancy's Ghost Recon opublikowana na naszej stronie na początku września. W świetle ostatnich wydarzeń rodzi się jednak pytanie – Czy jej producenci, firma Red Storm zdecyduje się na jej wydanie w obecnym kształcie?

Pool of Radiance 2: Ruins of Myth Drannor w sklepach

Łosiu, 28 września 2001, 11:01

Długie oczekiwane na wydanie pierwszej gry opartej na zasadach trzeciej edycji Dungeons & Dragons „Pool of Radiance 2: Ruins of Myth Drannor” dobiegło końca. W tej chwili pierwsze egzemplarze tego cRPG’a lądują na półkach zachodnich sklepów, a już niedługo, bo 16 listopada za sprawą firmy Play It znajdą się też w naszych, rodzimych sklepach i to całkowicie spolonizowane.

Co słychać w Star Wars: Galaxies?

Michał Bobrowski, 28 września 2001, 10:48

Tradycyjnie już autorzy Star Wars: Galaxies „uraczyli nas” kolejną porcją animowanych screenshotów prezentujących przedsmak tego, co czeka nas na w przyszłym roku.

Przygotowania do wojny a gry komputerowe...

Michał Bobrowski, 28 września 2001, 10:48

Cóż... nastroje wojenne widać nie tylko oglądając reportaże ze Stanów Zjednoczonych, czy słuchając wystąpień prezydenta Busha. Okazuje się, że atmosfera ta dotarła również na... rynek gier komputerowych, a ściślej mówiąc wpłynęła na preferencję kupujących gry.

Nowe materiały na innych polskich stronach o grach (28/09/01)

Solnica, 28 września 2001, 00:05

Oto zestawienie materiałów, jakie możecie znaleźć na innych polskich stronach o grach komputerowych. Lista obejmuje teksty z ostatniej doby.