Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Spells of Gold (PC)

Spells of Gold PC

Spells of Gold to gra cRPG z mocno rozwiniętym aspektem ekonomicznym, stworzona przez zespół deweloperski studia Jonquil Software. Akcja osadzona została w fantastycznym świecie zamieszkałym nie tylko przez ludzi, ale także elfy, krasnoludy i inne magiczne stwory.

RPG | ekonomiczne | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka Spells of Gold (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24lutego2003

9czerwca2003

pudełko PL

Akcja gry rozgrywa się w fantastycznym świecie zamieszkałym przez ludzi, elfy, krasnale, nieumarłych i inne magiczne stwory. Cała obszerna kraina składa się z kilku oddzielnych światów, z których każdy posiada swój własny specyficzny system polityczny i ekonomiczny. Podstawowym celem gry jest podróżowanie pomiędzy nimi w celach zarówno handlowych jak i poznawczych. Bohater gry, dzięki specjalnym portalom, jest w stanie przenosić się pomiędzy światami i za pomocą „magicznej torby”, jako handlarz, przerzucać ogromne ilość towarów pomiędzy odległymi targowiskami.

Gra oferuje silnie rozwiniętą ekonomię oraz nielimitowany rozwój postaci. Przed nami wiele światów i miast do odkrycia. Przecieranie nowych szlaków handlowych wymaga zmierzenia się z nieznanymi terenami obfitującymi w bandytów, czarowników, potwory, wojowników i całą gamę innych przeciwników oraz sojuszników. Podczas podróży, wymian handlowych i walki nasza postać zdobywa punkty doświadczenia, które dzięki licznym nauczycielom umożliwiają rozwój jej statystyk i umiejętności. Spells of Gold charakteryzuje się nieliniową fabułą dzięki czemu większość zadań można wykonać na kilka sposobów. Postacie w grze są animowane i renderowane w 3D (świat obserwujemy w rzucie izometrycznym).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 409 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Spells of Gold

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Spells of Gold

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 333MHz, 64MB RAM, 2 MB karta grafiki, 700 MB HDD

Spells of Gold - recenzja gry
Spells of Gold - recenzja gry

Recenzja 31 lipca 2003, 11:41

Czas omówić techniczną stronę gry. Spells of Gold działa na engine 3D, całą akcję obserwujemy jednak w rzucie izometrycznym. Wszystkie postacie i obiekty to również trzeci wymiar. Całe środowisko oraz poszczególne obiekty zostały wykonane dokładnie i starannie, co widać przy włączeniu maksymalnych detali. Jak na dzisiejsze czasy, gra posiada dosyć niskie wymagania sprzętowe. Do grania bez jakichkolwiek zacięć, nawet przy sporej liczbie wrogów, wystarczy P-400, 128 MB RAM i wcale nie najnowszy akcelerator 3D na pokładzie.