Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka Gotyx (WWW)

Gotyx WWW

Internetowa strategia ekonomiczna dziejąca się w realiach średniowiecza. Uczestniczący w niej gracze rozwijają swoje księstwa zaczynając od jednej małej osady, a kończąc na przywództwie dużych związków księstw.

Strategiczne | ekonomiczne

WWW
Okładka Gotyx (WWW)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WWW:

16maja2003

Gra Gotyx umieszczona pod adresem http://gotyx.gra24h.pl/ jest internetową strategią ekonomiczną dziejącą się w realiach średniowiecza. Uczestniczący w niej gracze rozwijają swoje księstwa zaczynając od jednej małej osady, a kończąc na przywództwie dużych związków księstw. Stanowi ona świetną zabawę dla pasjonatów średniowiecza i fanów gier strategicznych. A poprzez swój internetowy charakter daje możliwość równoczesnej rozgrywki z setkami innych graczy.

W trakcie rozgrywki gracz rozwija swoje księstwo poprzez rozwój ekonomiczny, budując różne budynki, takie jak na przykład: farmy, tartaki, owczarnie, rzeźnie, oraz wymianę towarów pomiędzy innymi osadami i księstwami. Może również prowadzić handel za pomocą bazarów i talarów. Jeśli zdobędzie odpowiednią ilość zasobów i wyszkoli rycerzy lub jeźdźców może pokusić się o ekspansję militarną w celu zdobycia kolejnych osad. W dowolnym momencie może on przyłączyć się do związku księstw (graczy) lub też założyć nowy związek, do którego będą dołączać się inne księstwa (gracze). Bycie w związku pociąga za sobą pewne obowiązki w postaci płacenia dziesięciny do magazynu związku i dostosowania się do polityki prowadzonej przez hegemona związku (księstwo, które założyło związek). Daje też wiele korzyści w postaci otrzymania tak zwanego kontyngentu związku czyli rycerzy, którzy wspierają naszych wojaków przy działaniach militarnych oraz pomoc w okresie głodu, wówczas nasze osady dostają ziarno ze związkowego magazynu. Każdy władca księstwa może budować w swoich osadach budynki militarne takie jak: koszary, wieże, zamek i mury. Jednym z czynników odgrywających ważną role w życiu Świata GOTYX jest religia. Każdy gracz może wyznawać Islam, Katolicyzm, Prawosławie lub Rodzimowierstwo. Gra ma charakter turowy, 1 tura = 1-2 godziny i cała rozgrywka trwa około 3 miesiące. Solą w oku graczy są tak zwani „Buntownicy”. Jest to księstwo-związek, w skład którego wchodzą źle zarządzane przez graczy osady, które się zbuntowały przeciwko swoim dotychczasowym Panom. Dodatkowo od czasu do czasu na jakimś terenie wybucha epidemia „morowego powietrza”, która drastycznie zmniejsza populację mieszkańców w osadach.

Dużym atutem gry jest występowanie mapy, która obrazuje położenie osad, księstw, związków oraz trasy ataków i szlaków transportów. Dodatkowo wszyscy gracze mają dostęp do forum dyskusyjnego gry i zamkniętych związkowych grup dyskusyjnych na których są ustalane plany działania i polityki różnych księstw.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena gry 6.6 / 10 na podstawie 49 ocen czytelników.

Wymagania wiekowe Gotyx

odpowiednia dla każdego wieku