Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Might and Magic IX: Writ of Fate (PC)
OkładkaMight and Magic IX: Writ of Fate (PC)

Might and Magic IX: Writ of Fate PC

Dziewiąta pełnoprawna odsłona kultowego cyklu RPG studia New World Computing. Akcja Might and Magic IX: Writ of Fate osadzona została w innym rejonie świata znanego z Heroes of Might and Magic IV.

RPG | FPP | fantasy | Might & Magic | klasyczne RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Might and Magic IX: Writ of Fate Premiera PC

29marca2002

pudełko PL

19czerwca2002

producent: New World Computing wydawca: 3DO Company wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Might and Magic IX: Writ of Fate

Gothic 3

The Elder Scrolls III: Morrowind

Mount & Blade: Warband

Writ of Fate to dziewiąta cześć jednej z najpopularniejszych serii cRPG rozgrywająca się w fantastycznym świecie Might & Magic. Fabuła toczy się w innym rejonie tego samego świata co w Heroes of Might & Magic IV. Od naszego postępowania w grze zależeć będzie złagodzenie lub nasilenie konfliktu zaistniałego w tej części świata.

Nowe przygody zaczynają się gdy nasz statek, płynący z Cheh’dian do Mendossus, rozbija się na Isle of Ashes na środku morza Verhoffin. Grę zaczynamy jedną postacią, która na początku musi odnaleźć porozrzucanych członków drużyny, a następnie odszukać drogę wyjścia z wyspy. Naszym zadaniem będzie zjednoczenie sześciu plemion Cheh’dian przeciwko Beldonianom, wspólnemu wrogowi z zachodu. Przywódca Beldonian, imperator Tamur Leng jest w posiadaniu tytułowego Writ of Fate, który przepowiedział mu że jego przeznaczeniem jest przywrócenie chwały Imperium Ursanian. W tym celu musi on podbić pozostałe prowincje.

W Might & Magic IX wykorzystany został nowoczesny engine graficzny LithTech 2.5 firmy Monolith a na świat tak jak w poprzednich częściach serii spoglądamy z perspektywy pierwszej osoby. Do dyspozycji mamy czteroosobową drużynę śmiałków z możliwością dołączenia trzech dodatkowych NPC-ów, którzy mogą zapewnić nam dodatkowe umiejętności. Przy tworzeniu postaci możemy wybrać spośród kilku ras: człowiek, elf, pół ork lub krasnolud i ośmiu różnorodnych klas postaci. Możemy rozwijać 23 skille oraz uczyć się ponad 40 czarów w całkowicie nowym systemie magii. Przed nami ponad 60 misji, w tym 26 questów promocyjnych, 20 głównych oraz 21 pobocznych. Rozgrywają się one w dziesięciu olbrzymich lokacjach zawierających ponad 40 podziemnych labiryntów i katakumb.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 746 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Might and Magic IX: Writ of Fate

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Might and Magic IX: Writ of Fate Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 500MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D