Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Might and Magic IX: Writ of Fate (PC)

Might and Magic IX: Writ of Fate PC

Dziewiąta pełnoprawna odsłona kultowego cyklu RPG studia New World Computing. Akcja Might and Magic IX: Writ of Fate osadzona została w innym rejonie świata znanego z Heroes of Might and Magic IV.

RPG | FPP | fantasy | Might & Magic | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka Might and Magic IX: Writ of Fate (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29marca2002

19czerwca2002

pudełko PL

Writ of Fate to dziewiąta cześć jednej z najpopularniejszych serii cRPG rozgrywająca się w fantastycznym świecie Might & Magic. Fabuła toczy się w innym rejonie tego samego świata co w Heroes of Might & Magic IV. Od naszego postępowania w grze zależeć będzie złagodzenie lub nasilenie konfliktu zaistniałego w tej części świata.

Nowe przygody zaczynają się gdy nasz statek, płynący z Cheh’dian do Mendossus, rozbija się na Isle of Ashes na środku morza Verhoffin. Grę zaczynamy jedną postacią, która na początku musi odnaleźć porozrzucanych członków drużyny, a następnie odszukać drogę wyjścia z wyspy. Naszym zadaniem będzie zjednoczenie sześciu plemion Cheh’dian przeciwko Beldonianom, wspólnemu wrogowi z zachodu. Przywódca Beldonian, imperator Tamur Leng jest w posiadaniu tytułowego Writ of Fate, który przepowiedział mu że jego przeznaczeniem jest przywrócenie chwały Imperium Ursanian. W tym celu musi on podbić pozostałe prowincje.

W Might & Magic IX wykorzystany został nowoczesny engine graficzny LithTech 2.5 firmy Monolith a na świat tak jak w poprzednich częściach serii spoglądamy z perspektywy pierwszej osoby. Do dyspozycji mamy czteroosobową drużynę śmiałków z możliwością dołączenia trzech dodatkowych NPC-ów, którzy mogą zapewnić nam dodatkowe umiejętności. Przy tworzeniu postaci możemy wybrać spośród kilku ras: człowiek, elf, pół ork lub krasnolud i ośmiu różnorodnych klas postaci. Możemy rozwijać 23 skille oraz uczyć się ponad 40 czarów w całkowicie nowym systemie magii. Przed nami ponad 60 misji, w tym 26 questów promocyjnych, 20 głównych oraz 21 pobocznych. Rozgrywają się one w dziesięciu olbrzymich lokacjach zawierających ponad 40 podziemnych labiryntów i katakumb.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 737 głosów czytelników.

Gry podobne do Might and Magic IX: Writ of Fate

Klasyfikacja PEGI Might and Magic IX: Writ of Fate

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Might and Magic IX: Writ of Fate

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 500MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D
Might & Magic IX: Writ of Fate - recenzja gry
Might & Magic IX: Writ of Fate - recenzja gry

Recenzja 24 czerwca 2002, 10:29

Jeszcze większe zastrzeżenia mam do mapy. Począwszy od szóstej części, w każdej kolejnej, automapa była coraz lepsza. Ta w ósemce była już praktycznie bez wad. Można było na niej nanosić własne uwagi, i samoczynnie zaznaczały się wszystkie interesujące miejsca. Teraz w zasadzie wróciliśmy do prehistorii. Nie tylko, że cała mapa danego rejonu, czy też lokacji jest od razu całkowicie odsłonięta, i nie ma możliwości naniesienia na nią własnych uwag, ale nawet nie możemy jej przeskalować czy przesunąć, co jest wręcz skandaliczne. Podobnie ma się sprawa z minimapką, której po prostu nie ma. Zastępuje ją czar - magiczne oko, wyglądający jak obraz radaru z zaznaczonymi obiektami, ale bez jakichkolwiek informacji dotyczących terenu, po którym podróżujemy.