Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2016, 00:18

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Pierwsze materiały z gry Star Wars od Visceral Games na EA Play

Firma EA pokazała dziś pierwszą grafikę koncepcyjną i kilka sekund gameplaya z gry akcji w świecie Star Wars od Visceral Games. Podczas panelu EA Play opowiedziano też o nowym Battlefroncie oraz produkcji TPP od studia Respawn Entertainment.

Na konferencji EA Play po prostu nie mogło zabraknąć prezentacji poświęconej grom ze świata Gwiezdnych wojen. Niestety, firma Electronic Arts nie ujawniła zbyt wielu rewelacji na temat powstających obecnie produkcji, choć emocji i tak było sporo. Jedną z ciekawszych informacji była zapowiedź, że w kolejnej odsłonie sieciowej strzelaniny Star Wars: Battlefront pojawią się postaci i miejsca znane z najnowszych odcinków filmowej sagi, czyli Przebudzenia Mocy i zaplanowanego na przyszły rok Epizodu VIII. Oprócz kontynuacji serii w przygotowaniu znajduje się przeznaczona na PlayStation VR misja dla Star Wars: Battlefront.

Ponadto obecna na scenie w Los Angeles Jade Raymond przypomniała nam o dwóch innych projektach osadzonych w świecie Gwiezdnych wojen. Pierwszym z nich jest trzecioosobowa gra akcji od Respawn Entertainment (twórców Titanfall), która zabierze nas w zupełnie nowy okres historii „odległej galaktyki”. Co ciekawe, projekt nadzoruje dyrektor kreatywny God of War III, Stig Asmussen. Na razie nie wiadomo, kiedy możemy się spodziewać premiery.

Drugą wysokobudżetową produkcją, na którą czekają miłośnicy Gwiezdnych wojen, jest gra akcji z otwartym światem przygotowywana przez studio Visceral Games (ojców cyklu Dead Space), nad której fabułą czuwa Amy Hennig (była scenarzystka serii Uncharted). W grze poznamy nowe postaci i nieznaną dotąd historię. Aby rozbudzić apetyty fanów w filmie poświęconym przyszłości marki (zamieszczonym powyżej), pojawia się pierwszy rysunek koncepcyjny z „gwiezdnowojennej” produkcji od Visceral oraz kilkusekundowe nagranie rozgrywki. Tytuł ukaże się w 2018 roku.

Grafika koncepcyjna z „gwiezdnowojennej” gry studia Visceral Games. - Pierwsze materiały z gry Star Wars od Visceral Games na EA Play - wiadomość - 2016-06-13
Grafika koncepcyjna z „gwiezdnowojennej” gry studia Visceral Games.

Z dodatkowych informacji warto nadmienić, że twórcy mobilnego Star Wars: Galaxy of Heroes planują umieścić w grze postaci ze wszystkich dotychczasowych filmów, seriali i nie tylko. Z kolei producent Star Wars: The Old Republic wspomniał, że uniwersum ma jeszcze wiele ciekawych historii poza okresem Starej Republiki. Czyżby w planach był kolejny RPG od BioWare Austin?

  1. Oficjalna strona EA Play 2016
  2. Oficjalna strona targów E3