Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2016, 23:51

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Battlefield 1 – informacje z konferencji EA Play 2016

Na poprzedzającej E3 konferencji EA Play Electronic Arts podało nowe informacje dotyczące gry Battlefield 1. Wydawca opublikował świeży trailer produkcji, a także podzielił się szczegółami związanymi z trybem multiplayer i zapowiedział beta-testy na lato.

Na konferencji EA Play 2016, która towarzyszy rozpoczynającym się we wtorek targom E3, zaprezentowano nowe informacje związane z nadchodzącym FPS-em Battlefield 1. Produkcja, za którą ponownie odpowiada studio DICE, jest z pewnością jednym z najbardziej wyczekiwanych obecnie tytułów z katalogu Electronic Arts. Zgodnie z oczekiwaniami fanów, twórcy przedstawili na scenie pierwsze konkretne szczegóły związane z rozgrywkami wieloosobowymi. Potwierdzono, że jednocześnie będą mogły w nich uczestniczyć sześćdziesiąt cztery osoby. Mecze rozgrywać będą się na pokaźnej wielkości mapach, przedstawiających najważniejsze teatry walk na frontach I wojny światowej.

Autorzy zapewniają, że żadna rozgrywka nie będzie nigdy taka sama. Odpowiadać będzie za to system dynamicznej pogody, drastycznie zmieniający warunki walki na polu bitwy. Na poczynania naszej drużyny wpłynie np. gęsty deszcz i mgła lub upalne słońce. Dodatkową atrakcją jest także system zniszczeń otoczenia, pozwalający nam równać z ziemią budynki i inne konstrukcje. W grze nie zabraknie również bogatego wachlarza dostępnego uzbrojenia, a także maszyn, takich jak samochody, motocykle, czołgi lub dwupłatowe samoloty. Największe spustoszenie siać będą jednak tzw. behemoty, za których sterami zasiądziemy przy odrobinie szczęścia. Będą to sterowce, pociągi pancerne oraz pancerniki.

Deweloperzy Battlefield 1 pokazali także nowy zwiastun produkcji oraz zapowiedzieli otwarte testy beta gry, które powinny wystartować w połowie lata. Tuż po zakończeniu konferencji rozpoczął się specjalny, ponad godzinny stream, prezentujący na żywo rozgrywkę z udziałem youtuberów i celebrytów. Warto zaznaczyć, że twórcy nie powiedzieli nic nowego o kampanii fabularnej. Oszczędzono nam również szczegółów dotyczących ekskluzywnych DLC i przepustek sezonowych.

Battlefield 1 ukaże się 21 października 2016 roku na PC, PlayStation 4 i Xboksie One.