Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2016, 01:00

autor: Michał "Meehow" Jodłowski

Electronic Arts na E3 – podsumowanie konferencji

Konferencja firmy Electronic Arts na tegorocznej edycji targów E3 w Los Angeles odbyła się 12 czerwca między godziną 22:00 a 23:00 czasu polskiego. Zapraszamy do lektury podsumowania rzeczonego wydarzenia i jego najważniejszych momentów.

Konferencja amerykańskiego giganta Electronic Arts na tegorocznej edycji targów E3 w Los Angeles odbyła się 12 czerwca między godziną 22:00 a 23:00 czasu polskiego. Zgodnie ze wcześniejszą zapowiedzią, prezentujemy Wam podsumowanie rzeczonego wydarzenia i streszczenie najważniejszych momentów tej imprezy, zorganizowanej pod szyldem EA Play. EA przyjechało do LA z interesującym programem – wśród jego punktów znalazły się takie tytuły, jak Titanfall 2, Mass Effect: Andromeda, FIFA 17 czy Battlefield 1. Zapowiedziano też nowy program kompleksowego wsparcia produkcji niezależnych. Poniżej znajdziecie telegraficzny skrót całego show wraz z odnośnikami do pełnych wiadomości poświęconych danym zagadnieniom z konferencji.

Podusmowanie imprezy EA Play na E3 2016. - Electronic Arts na E3 – podsumowanie konferencji - wiadomość - 2016-06-14
Podusmowanie imprezy EA Play na E3 2016.

Titanfall 2

Konferencję Electronic Arts rozpoczęto prezentacją Titanfalla 2, kontynuacji pierwszoosobowej strzelanki z 2014 roku. Zaprezentowano zwiastun fabularnego trybu jednoosobowego, który jest nowością w tej młodej serii, a także wzbogaconego trybu wieloosobowego. Ten pierwszy skupi się na relacjach między tytułowymi Tytanami a ich pilotami. Nad tytułem pracuje Respawn Entertainment, studio odpowiedzialne za oryginał. Produkcja ukaże się 28 października na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Co więcej, przed premierą nastąpią publiczne stress testy, mające sprawdzić „wytrzymałość” serwerów przed oficjalnym debiutem rynkowym.

Madden NFL 17

Kolejna odsłona sportowej serii poświęconej futbolowi amerykańskiemu, Madden NFL 17, zajęła scenę w drugiej kolejności. Gra otrzyma trzy nowe tryby rozgrywki (Challenger, skupiony na zawodach hostowanych przez samych graczy, organizowany przez EA i partnerów Premiere i EA Majors, będące widocznie krokiem w stronę wielkich e-sportowych konkursów) oraz nowy komentarz. Tytuł zadebiutuje na konsolach PlayStation 4 i Xbox One w jeszcze niesprecyzowanym terminie.

Mass Effect: Andromeda

Nowego Mass Effecta nie mogło zabraknąć na scenie, jednakże wszyscy ci, którzy liczyli na obejrzenie gameplaya, gorzko się rozczarowali. Electronic Arts uraczyło nas dzisiaj jedynie filmikiem promocyjnym w stylu dziennika dewelopera, przeplatanym różnymi momentami z gry, przedstawiającymi m.in. nowych przeciwników czy planety, jakie przyjdzie nam zwiedzić. Choć dowiedzieliśmy się dzięki niemu, jak pod względem wizualnym prezentuje się oparta o silnik Frostbite Andromeda, to sama mechanika rozgrywki wciąż pozostaje zagadką, mimo że od oficjalnej zapowiedzi omawianego tytułu minął już rok (a fakt prowadzenia prac nad nim wyraźnie zasygnalizowano już dwa lata temu). W sprawie szczegółów ogłoszono jedynie, że większej ilości informacji o czwartym Mass Effekcie możemy się spodziewać na jesieni.

FIFA 17

Podczas EA Play nie zabrakło miejsca dla „indyków” – zaprezentowano Fe, zręcznościową grę akcji autorstwa małego szwedzkiego studia Zoink. Owa produkcja, przenosząca nas do tajemniczego świata dziwacznych stworzeń (sami wcielamy się w bliżej nieopisanego stworka), jest na razie dość enigmatyczna. Dane nam będzie dowolnie eksplorować świat w stylu platformowym, rozwiązywać zagadki, a także komunikować się za pomocą muzyki. Fabuła Fe będzie obracać się wokół relacji z naturą. Data premiery i platformy docelowe pozostają niestety nieznane. Warto jednak wspomnieć, że rzeczony tytuł jest częścią nowo powstałego programu EA Originals, mającego na celu promowanie i wspieranie (także finansowo) tytułów niezależnych na wszystkich etapach produkcji, z marketingiem i wydaniem włącznie.

Nowe gry z serii Star Wars

Przedostatni punkt imprezy EA Play poświęcony był serii Star Wars. Ujawniono między innymi, że w kontynuacji Star Wars: Battlefront pojawią się postaci z najnowszych filmów osadzonych w tym kultowym uniwersum, czyli tegorocznego Przebudzenia Mocy i przyszłorocznego Epizodu VIII. Battlefront otrzyma też w przyszłości misję przeznaczoną dla PlayStation VR. Dalej zapowiedziano, że Respawn Entertainment (Titanfall) pracuje nad trzecioosobową grą akcji w świecie Gwiezdnych wojen, która przedstawi nowy okres w historii uniwersum, choć szczegóły i data premiery są na razie zagadką. Dowiedzieliśmy się również, że Visceral Games (Dead Space, Battlefield: Hardline) aktualnie tworzy produkcję akcji z otwartym światem, która ukaże się w przyszłym roku; w powyższym materiale wideo można zobaczyć kilka sekund rozgrywki z niej. Wspomniano również, że mobilne Star Wars: Galaxy of Heroes otrzyma postaci m.in. ze wszystkich filmów i seriali spod znaku Star Wars.

Battlefield 1

Imprezę zwieńczyła prezentacja tytułu, na który czeka wielu fanów pierwszoosobowych strzelanek, czyli Battlefielda 1. Oprócz nowego zwiastuna, ujawniono kolejne szczegóły na temat rzeczonego FPS-a w klimacie I wojny światowej. W rozgrywkach sieciowych weźmie udział do 64 graczy, a za wyjątkowość każdego meczu odpowiedzialny będzie ulepszony system zniszczeń oraz dynamicznie zmieniająca się pogoda, wpływająca w drastyczny sposób na warunki na polu walki. Oprócz różnego rodzaju standardowych broni i pojazdów związanych z przedstawianym okresem historycznym, gracze pokierują ogromnymi sterowcami, pancernikami i pociągami pancernymi. Zaraz po zakończeniu konferencji ruszył godzinny stream przedstawiający rozgrywkę na żywo. Co istotne, ujawniono, że jeszcze w lecie ruszy otwarta beta Battlefielda 1.

Na tym zakończyło się EA Play. Następna w kolejności jest impreza firmy Bethesda Softworks. Przypominamy także, że w Serwisie Informacyjnym opublikowaliśmy pełną rozpiskę wszystkich konferencji przewidzianych w planie tegorocznych targów E3.

Zapis całej konferencji