Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2016, 23:33

Fe - Electronic Arts zapowiedziało przygodową grę akcji autorów Stick It to The Man!

Konferencja firmy Electronic Arts nie ograniczyła się do pokazania wysokobudżetowych megaprodukcji. Zainicjowano również program wydawniczy EA Originals dla niezależnych deweloperów i zapowiedziano w jego ramach intrygującą przygodową grę akcji Fe, nad którą pracuje małe szwedzkie studio Zoink.

Zorganizowaną z okazji targów E3 konferencję firmy Electronic Arts otworzyły materiały z wysokobudżetowych kontynuacji wielkich przebojów. Wydawca nie ograniczył się jednak tylko do tego typu projektów. Zapowiedziano bowiem również mniejszy projekt zatytułowany Fe. Jest on częścią nowego programu nazwanego EA Originals, w ramach którego promowane będą produkcje niezależnych deweloperów. Protoplastą tej inicjatywy było wydane w zeszłym roku Unravel.

Produkcja powstaje w szwedzkim studio Zoink, znanym z takich tytułów jak Stick It to The Man! czy Zombie Vikings. Fe będzie przygodową grą akcji, w której przeniesiemy się do tajemniczej krainy, zamieszkiwanej przez dziwne zwierzęta. W jedno z nich przyjdzie nam się zresztą wcielić. Nasz bohater będzie poruszał się o dwóch nogach, a kamera umieszczona zostanie za jego plecami. Co ciekawe, kampania ma być całkowicie pozbawiona słów i cała historia przekazywana będzie za pomocą obrazów i efektów dźwiękowych.

Na razie niewiele wiadomo na temat mechanizmów rozgrywki. Udostępniony zwiastun pokazuje, że w Fe znajdziemy rozwiązywanie zagadek oraz klasyczną platformówkową eksplorację. Podczas przygód kluczową rolę odegrają dźwięki emitowane przez naszą postać, które posłużą do walki, radzenia sobie z zagadkami oraz porozumiewania się z innymi istotami. To ostatnie pozwoli m.in. uzyskać pomoc niektórych zwierząt, w tym tych latających, które użyczą nam swojego grzbietu. Osiągnięcie sukcesu wymagać ma zrozumienia sposobu, w jaki działa ekosystem krainy, gdyż wiedza ta posłuży nam do pokonania różnorakich problemów.

Niestety, na konferencji zabrakło informacji odnośnie planowanej daty premiery oraz platform sprzętowych. Spodziewamy się jednak, że gra zadebiutuje na pecetach i konsolach, tak jak kilka poprzednich gier studia Zoink.

  1. Fe – oficjalna strona gry