Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 grudnia 2018, 10:21

autor: Czarny Wilk

Kapitan Marvel ukazuje pełnię swojej mocy na nowym zwiastunie

Disney opublikował drugi zwiastun debiutującego za cztery miesiące filmu Captain Marvel, w którym grana przez Brie Larson bohaterka spróbuje zakończyć konflikt między dwoma kosmicznymi imperiami oraz odkryć sekrety własnej przeszłości.

W tym tygodniu fani Marvela mogą szykować się na prawdziwą ucztę – różne źródła donoszą, że w ciągu najbliższych dni zadebiutują zwiastuny Avengers 4 i Spider-Man: Far From Home. Zanim jednak po raz pierwszy rzucimy okiem na mocno wyczekiwane blockbustery, możemy przyjrzeć się innej komiksowej produkcji – w sieci pojawił się drugi trailer Kapitan Marvel.

Zwiastun nie tylko prezentuje nowe sekwencje (w tym nadaje kontekst nieco kontrowersyjnej scenie bicia starszej pani z pierwszego materiału filmowego), ale ujawnia także więcej informacji o fabule filmu i o tym, kim dokładnie jest tytułowa Carol „Kapitan Marvel” Danvers. Bohaterka w bliżej nieznanych okolicznościach straciła pamięć i trafiła do imperium obcej rasy Kree, które dokonało zmian w jej strukturze genetycznej, obdarzając ją szeregiem supermocy. Walcząc u boku elitarnych kosmicznych bohaterów w wojnie przeciwko zmieniającym kształt Skrullom, Carol Danvers trafi na Ziemię lat dziewięćdziesiątych, gdzie z pomocą Nicka Fury’ego pozna własną przeszłość.

Captain Marvel będzie pierwszym superbohaterskim filmem Marvela skupionym na postaci kobiecej. - Kapitan Marvel ukazuje pełnię swojej mocy na nowym zwiastunie - wiadomość - 2018-12-04
Captain Marvel będzie pierwszym superbohaterskim filmem Marvela skupionym na postaci kobiecej.

W roli Kapitan Marvel wystąpi Brie Larson (zagrała w Pokoju, Kongu: Wyspie Czaszki). Na pierwszym planie zobaczymy także znanych z innych filmów Marvela Samuela L. Jacksona jako Nicka Fury’ego, Lee Pace’a w roli Ronana Oskarżyciela oraz Clarka Gregga wcielającego się w agenta Phila Coulsona. Za kamerą stanął duet Anna Boden i Ryan Fleck, mający na swoim koncie filmy Urodzeni zwycięzcy oraz Całkiem zabawną historię. Polska premiera Kapitan Marvel odbędzie się równo z debiutem filmu w Stanach Zjednoczonych, 8 marca 2019 roku.

  1. Oficjalna strona Marvela