Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2018, 10:45

autor: AlexB

Arma 3 dostała rywalizacyjny tryb multiplayer Warlords w aktualizacji

Studio Bohemia Interactive oficjalnie wprowadziło do gry Arma III nowy tryb wieloosobowy. Nazywa się on Warlords i skupia się na rywalizacji dwóch drużyn, których zadaniem jest przejęcie bazy przeciwnika. Prócz tego gra doczekała się kilku innych zmian.

Trzy miesiące temu minęło równo pięć lat od premiery gry Arma III, czyli popularnego, realistycznego symulatora współczesnego pola bitwy. Choć to szmat czasu, pracownicy czeskiego studia Bohemia Interactive nie ustają w wysiłkach, by uzupełniać swoje dzieło o nową zawartość. Od kwietnia tytuł otrzymał dwie duże aktualizacje, oznaczone numerami 1.82 oraz 1.84. Wczoraj na oficjalnych serwerach pojawiła się trzecia, 1.86, zamykająca bieżący rok wsparcia. Jego główną atrakcją jest wieloosobowy tryb Warlords, którego zwiastun możecie podziwiać poniżej.

Tryb Warlords skupia się na rywalizacji dwóch drużyn – NATO oraz CSAT. Zaczynają one w różnych częściach wyspy. Ich zadaniem jest podbijanie kolejnych sektorów mapy, znajdujących się pod kontrolą sterowanej przez AI frakcji AAF. Opanowując je, gracze mogą planować szturm na bazę przeciwnika. Ekipa, która dokona tego pierwsza, wygra.

Im lepiej idzie danemu graczowi podczas zabawy, tym więcej zdobywa tzw. Command Points. Może je wydać na zrzuty z dodatkowymi pojazdami, specjalnymi broniami lub lepszym sprzętem, posiłki sterowane przez AI albo przewagi strategiczne, takie jak szybka podróż czy skany sektorów.

Jak napisał w ubiegłym miesiącu Josef Zemánek z Bohemia Interactive, tryb Warlords jest inspirowany scenariuszem Capture The Island (CTI) do gry Operation Flashpoint: Cold War Crisis. Początkowo był on dostępny jedynie w Steam Workshop, jednak odbiór był tak pozytywny, że twórcy zdecydowali się na oficjalne dodanie go, z odpowiednimi ulepszeniami, do Army III. Jako element ze Steam Workshop zaczynała też inna nowość z aktualizacji 1.86, czyli pistolet maszynowy ADR-97.

Tryb Warlords zweryfikuje, kto potrafi lepiej opracowywać strategię. - Arma III - nowy tryb rywalizacji Warlords oficjalnie dostępny - wiadomość - 2018-12-04
Tryb Warlords zweryfikuje, kto potrafi lepiej opracowywać strategię.

Ponadto patch wprowadza do Army III pięć nowych postaci, których twarze zostały wymodelowane na podstawie aparycji pracowników studia Bohemia Interactive. Pojawiły się one w ramach testów nowego urządzenia do fotogrametrii, które ma sprawić, że głowy w grach Czechów będą bardziej szczegółowe.

Aktualizacja 1.86 naprawia również szereg błędów. Pełen spis zmian przez nią wprowadzonych znajdziecie na oficjalnej stronie gry Arma III.

W przyszłym roku możemy spodziewać się kolejnych nowości w Armie III. - Arma III - nowy tryb rywalizacji Warlords oficjalnie dostępny - wiadomość - 2018-12-04
W przyszłym roku możemy spodziewać się kolejnych nowości w Armie III.

Studio Bohemia Interactive ma już plany rozwoju Army III na przyszły rok. Miłośnicy tytułu mogą zatem spodziewać się nowych dodatków (w tym stworzonych przez zewnętrznych deweloperów), z których część może wydawać się nieco „nietypowa” i „eksperymentalna”, oraz kolejnych napraw i usprawnień. Nie pozostaje zatem nic innego, tylko czekać na oficjalne zapowiedzi.