Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2019, 22:55

Age of Empires 2 Definitive Edition na nowym zwiastunie

Podczas konferencji Microsoftu na E3 2019 mogliśmy zobaczyć nowy zwiastun gry Age of Empires II: Definitive Edition. Niestety, twórcy nie podali konkretnej daty premiery, wiemy tylko, że tytuł ukaże się jesienią tego roku i zaoferuje rozgrywkę w 4K.

AllegroGG Wszystko dla Graczy
Jedna z najlepszych strategii powraca w odświeżonej oprawie. - Age of Empires 2 Definitive Edition na nowym zwiastunie - wiadomość - 2019-06-10
Jedna z najlepszych strategii powraca w odświeżonej oprawie.

Podczas konferencji Microsoftu na E3 2019 zobaczyliśmy zwiastun gry Age of Empires II: Definitive Edition. Niestety, twórcy nie zdecydowali się ogłosić dokładnej daty premiery. Wiemy jedynie, że tytuł ukaże się jesienią tego roku, wyłącznie na PC. Niestety, użytkownicy konsol nie dostaną szansy zabawy w tej odświeżonej wersji klasycznego RTS-a (czego zresztą można było się spodziewać). Produkcja trafi na Steama i Microsoft Store. Możliwe, że więcej na temat gry dowiemy się na zbliżającej się konferencji PC Gaming Show.

Tytuł zaoferuje możliwość zabawy w 4K. Ciekawe, że twórcy zadbali również o jak najlepsze doświadczenia audialne, w pełni odświeżając oprawę muzyczną. W grze pojawi się także nowa kampania dla pojedynczego gracza. Jeśli jesteście zainteresowani wzięciem udziału w testach wersji beta, możecie zapisać się na nie na oficjalnej stronie serii. Niestety nie wiemy, jaki los czeka posiadaczy Age of Empires II HD Edition - poprzedniej odświeżonej wersji gry. Czy użytkownicy dostaną szansę „przesiadki” na Definitive Edition? Prawdopodobnie nie. Możecie się już zapoznać z wymaganiami sprzętowymi gry.

Minimalne wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: Windows 10 64-bit
 2. Procesor: Intel Core 2 Duo / AMD Athlon 64x2 5600+
 3. Karta grafiki: Nvidia GeForce GT 420 / ATI Radeon HD 6850 / Intel HD Graphics 3000
 4. Pamięć RAM: 4 GB
 5. DirectX: 11
 6. Miejsce na dysku: 30 GB

Zalecane wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: Windows 10 64-bit
 2. Procesor: 2,4 GHz i5
 3. Karta grafiki: Nvidia GTX 650 / AMD HD 5850
 4. Pamięć RAM: 8 GB
 5. DirectX: 11
 6. Miejsce na dysku: 30 GB

Warto także podkreślić, że na konferencji Microsoftu nie dowiedzieliśmy się niczego nowego na temat Age of Empires IV - zapowiedzianej jakiś czas temu kontynuacji popularnego cyklu. Wielu fanów spekulowało, że to właśnie trwające targi będą idealną okazją, by usłyszeć nieco więcej informacji na ten temat. Tak się jednak nie stało, ale kto wie, może konkrety otrzymamy przy okazji PC Gaming Show?

 1. Oficjalna strona internetowa serii Age of Empires
 2. Najważniejsze na E3 2019
 3. Podsumowanie konferencji Microsoftu na E3 2019