Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2019, 00:25

autor: Vergil

Podsumowanie konferencji Microsoftu na E3 2019

Poprzedzająca targi E3 konferencja firmy Microsoft za nami. Gigant z Redmond zaprezentował sześćdziesiąt gier, a także podzielił się konkretami na temat swojej konsoli nowej generacji, której premiery możemy wypatrywać pod koniec 2020 roku.

AllegroGG Wszystko dla Graczy
Konferencja Microsoftu trwała niemal dokładnie półtorej godziny. - Podsumowanie konferencji Microsoftu na E3 2019 - wiadomość - 2019-06-10
Konferencja Microsoftu trwała niemal dokładnie półtorej godziny.

Po wczorajszym EA Play kolejnym ważnym wydarzeniem poprzedzającym tegoroczne targi E3 była konferencja Microsoftu. Podczas show, które poprowadził będący „twarzą” Xboksa Phil Spencer, zaprezentowano 16 tytułów ekskluzywnych, a także rozmaite multiplatformowe produkcje; łącznie swoje „pięć minut” otrzymało tutaj sześćdziesiąt pozycji. Ponadto poznaliśmy konkretne informacje na temat Project Scarlett, czyli konsoli nowej generacji. Poniżej omawiany poszczególne punkty programu.

The Outer Worlds

Wydarzenie rozpoczęło się od prezentacji klimatycznego zwiastuna gry The Outer Worlds. Zespół Obsidian Entertainment zarysował w nim tło fabularne, a także pokazał graczom malownicze lokacje czekające na odwiedzenie, dynamiczne starcia z przeciwnikami oraz możliwości oferowane przez ten tytuł. Podczas przygody będzie można działać zgodnie z ogólnie przyjętymi normami etycznymi… bądź wręcz przeciwnie. Tytuł zadebiutuje 25 października i w dniu premiery trafi do listy gier dostępnych w ramach abonamentu Xbox Game Pass.

 1. Pełna wiadomość

Bleeding Edge

Następnie otrzymaliśmy potwierdzenie niedawnych przecieków. Ekipa Ninja Theory pracuje nad Bleeding Edge, czyli multiplayerową grą akcji, której filarem będą pojedynki czteroosobowych zespołów. Rozgrywka najwyraźniej będzie dynamiczna, a kreskówkowa stylistyka budząca skojarzenia z Overwatchem może się podobać. Premierę poprzedzą alfa-testy, które rozpoczną się 27 czerwca.

 1. Pełna wiadomość

Ori and the Will of the Wisps

Trzecią grą zaprezentowaną na konferencji giganta z Redmond było Ori and the Will of the Wisps. Tytuł zadebiutuje w usłudze Xbox Game Pass 11 lutego 2020 roku, a klimatyczny zwiastun skupił się na zaprezentowaniu pojedynku z przerośniętym pająkiem.

 1. Pełna wiadomość

Minecraft: Dungeons

Dalej swoje „pięć minut” dostała gra Minecraft: Dungeons, która także będzie dostępna w ramach abonamentu Xbox Game Pass od dnia premiery; ta odbędzie się wiosną 2020 roku. Gracze mogą zobaczyć, jak studio Mojang wyobraża sobie wspólną eksplorację mrocznych podziemi, zdobywanie nowego wyposażenia czy walkę z hordami przeciwników. Oczywiście całość utrzymano w znanej z oryginalnego Minecrafta, kreskówkowej stylistyce.

 1. Pełna wiadomość

Star Wars Jedi: Upadły Zakon

Dopiero po tej prezentacji pojawił się Phil Spencer, który przygotował widzów na wciąż „rozkręcające się” widowisko. Następnie nie pozostało nic innego, jak kontynuować pokaz – na scenę wkroczył efektowny zwiastun gry Star Wars Jedi: Upadły Zakon, którą mogliśmy zobaczyć po raz pierwszy na tegorocznym EA Play.

 1. Pełna wiadomość

Blair Witch

Co było później? Później zobaczyliśmy niepokojący materiał wideo zapowiadający grę Blair Witch od polskiego studia Bloober Team. Mroczny las wyglądający niczym wyjęty z sennego koszmaru, przeciwnicy jeżący włosy na plecach, kamera nagrywająca to, co dzieje się z głównym bohaterem… wygląda na to, że w Blair Witch znajdziemy wszystko, co kojarzy nam się z tą marką.

 1. Pełna wiadomość

Cyberpunk 2077

Wielu graczy czekało przez cały rok na moment, który nastąpił później. Gigant z Redmond pokazał bowiem światu nowy „filmowy” zwiastun Cyberpunka 2077. Tym razem polscy deweloperzy zaprezentowali nam Night City w takiej wersji, w jakiej wielu chciałoby je widzieć, a więc skąpane w mroku i rozświetlone wyłącznie neonami, na którego ulicach rządzi przestępczość. A teraz najlepsze – w grze wystąpi sam Keanu Reeves, który po wkroczeniu na scenę zapowiedział, że Cyberpunk 2077 zadebiutuje 16 kwietnia 2020 roku.

 1. Pełna wiadomość

Spiritfarer

Po dynamicznym pokazie polskiej produkcji nadeszła pora na nieco spokojniejszy tytuł. Mowa bowiem o grze Spiritfarer, w której obserwując akcję z boku, będziemy wieść sielankowe (ale nie tak do końca) życie młodego i spragnionego przygód chłopca. Tytuł będzie dostępny w dniu premiery w ramach abonamentu Xbox Game Pass.

 1. Pełna wiadomość

Battletoads

Następnie bez zbędnych ceregieli gigant z Redmond przeszedł do pokazu gry Battletoads, zapowiedzianej w zeszłym roku…

The Legend of Wright

…i prezentacji mniejszych tytułów. Otworzyła ją gra The Legend of Wright, której oprawa graficzna składa się z rysunków i wycinanek. Niech Was jednak nie zwiedzie jej warstwa wizualna, bowiem w trakcie zabawy będziemy przeżywać zapadające w pamięć przygody i walczyć z przerażającymi (no, może nie do końca) przeciwnikami.

[email protected]

Punktualnie o 22:30 na scenę wjechały inne „małe” gry, które zmierzają do abonamentu Xbox Game Pass. Afterparty, The Good Life, Creature in the Well, Felix the Reaper, Night Call – to tylko niektóre z pozycji objętych programem [email protected]

 1. Pełna wiadomość

Xbox Game Pass

Metro Exodus, Batman: Arkham Knight, Hollow Knight, Borderlands: The Handsome Collection – oto tytuły, które dołączyły do konsolowej oferty Xbox Game Pass. Co zaś tyczy się pecetowej wersji tego odpowiednika – jak już donosiliśmy, abonament wystartował na komputerach osobistych, a w jego ramach dostępna jest ponad setka produkcji, do których w momencie premiery dołączy Gears 5. Uzupełnieniem tego wszystkiego jest Xbox Game Pass Ultimate, w skład którego od dzisiaj wchodzi konsolowy i pecetowy Xbox Game Pass oraz Xbox Live Gold.

 1. Pełna wiadomość

Microsoft Flight Simulator

Następnie gigant z Redmond zaprezentował możliwości swojego AI ochrzczonego mianem Azure, którego wykorzystanie w połączeniu ze zdjęciami satelitarnymi zaowocowało powstaniem nowego Microsoft Flight Simulatora. Gra posiada niemal fotorealistyczną grafikę, o jakiej dotychczas można było jedynie pomarzyć. Zresztą zobaczcie sami.

 1. Pełna wiadomość

Age of Empires II: Definitive Edition

Jeśli stęskniliście się za Age of Empires, to z pewnością ucieszycie się na wieść, że w następnej kolejności Microsoft pokazał nam Age of Empires II: Definitive Edition. Tytuł zadebiutuje zimą, a zagramy w niego na komputerach osobistych.

 1. Pełna wiadomość

Wasteland 3

Dalej mogliśmy w końcu zobaczyć w akcji grę Wasteland 3, nad którą pracuje ekipa inXile Entertainment. Na zabawnym zwiastunie zaprezentowano mroźne lokacje, starcia z przeciwnikami i narzędzia mordu czekające na sprawdzenie.

 1. Pełna wiadomość

Double Fine pod skrzydłami Microsoftu

Microsoft nie byłby sobą, gdyby nie wybrał się na małe zakupy. Do studiów znajdujących się pod skrzydłami Microsoftu dołączyło Double Fine Productions, którego „głowa”, czyli Tim Schafer, pokazała światu nowy zwiastun gry Psychonauts 2.

 1. Pełna wiadomość

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

Później doczekaliśmy się zapowiedzi gry LEGO Star Wars: The Skywalker Saga, która opowie wydarzenia ze wszystkich dziewięciu filmów. Tytuł ma zadebiutować w 2020 roku.

 1. Pełna wiadomość

Dragon Ball Z: Kakarot

Pamiętacie jeszcze o zapowiedzi RPG-a akcji osadzonego w uniwersum Dragon Ball? W takim razie z pewnością ucieszycie się na wieść, że to właśnie na konferencji Microsoftu pokazano dynamiczny zwiastun tej produkcji przepełniony scenami z rozgrywki. Pozycja nosi miano Dragon Ball Z: Kakarot, a jej premiera nastąpi na początku 2020 roku.

 1. Pełna wiadomość

12 Minutes

W następnej kolejności na scenę „wjechał” trzymający w napięciu trailer gry 12 Minutes, określanej mianem interaktywnego thrillera. W produkcji wcielimy się w bohatera uwięzionego w czasowej pętli.

 1. Pełna wiadomość

Way to the Woods

Później zrobiło się jeszcze dziwniej, bo zobaczyliśmy świeży zwiastun gry Way to the Woods, w której przejmiemy kontrolę nad młodą łanią, która stara się odnaleźć drogę do domu.

Gears 5

Najwyraźniej gigant z Redmond postanowił wymieszać spokojniejsze produkcje z tymi, które spowodują u graczy szybsze bicie serca, gdyż po Way to the Woods mogliśmy zobaczyć psychodeliczny zwiastun gry Gears 5. Materiał wideo nie należy do szczególnie dynamicznych, choć wygląda na to, że z główną bohaterką tej produkcji raczej nie wszystko będzie w porządku. Kiedy na scenie pojawił się Rod Fergusson sprawujący pieczę nad tą produkcją projektem, poznaliśmy jej datę premiery.

Gra zadebiutuje 5 września, jednak abonenci Xbox Game Pass Ultimate sprawdzą go wcześniej. Poza tym latem będzie można sprawdzić jej tryb multiplayer. Twórcy postarali się o wymyślenie nowego wariantu rozgrywki, czyli kooperacyjnego Escape, będącego „nowym sposobem na walkę z Rojem”. Następnie autorom nie pozostało nic innego, jak zaprezentować graczom stojące za nim założenia w „filmowym” zwiastunie oraz fragmencie rozgrywki.

 1. Pełna wiadomość

Elite Controller Series 2

Microsoft uczynił swój elitarny kontroler… jeszcze bardziej elitarnym. Zaprojektowano go od podstaw, pozwalając na jeszcze szerzej zakrojone dostosowanie go do swoich preferencji, poprawiając to, co nie do końca udało się w poprzedniku (akumulator) oraz czyniąc go jeszcze bardziej ergonomicznym.

Dying Light 2

Kolejną polską grą, która pojawiła się na konferencji giganta z Redmond, było Dying Light 2 od Techlandu. Zwiastun, na którym akcję ukazano z oczu bohatera, skoncentrował się na zaprezentowaniu spektrum możliwości, jakimi będzie dysponował gracz. Krótko mówiąc – to od jego poczynań będzie zależeć, jak będzie wyglądać życie w postapokaliptycznym mieście. Premiera gry ma nastąpić wiosną 2020 roku.

 1. Pełna wiadomość

Forza Horizon 4

Swoje „pięć minut” otrzymała gra Forza Horizon 4, która jeszcze w tym tygodniu doczeka się dużego dodatku LEGO Speed Champions. Będziemy jeździć po torach stworzonych z klocków Lego, zasiadając za kierownicami… samochodów skonstruowanych z klocków Lego, wcielając się w… LEGO-ludziki.

 1. Pełna wiadomość

Gears POP!

Jeśli zapomnieliście już o grze Gears POP!, być może przypomnicie sobie o niej po prześmiewczym zwiastunie zachęcającym do jej sprawdzenia. Tytuł będzie dostępny na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android.

State of Decay 2: Heartland

State of Decay 2 nie jest gorsze od gry Forza Horizon 4 i także otrzyma rozszerzenie. Mowa o dodatku zatytułowanym Heartland, który przedstawi dwoje nowych bohaterów walczących o przetrwanie w świecie opanowanym przez „żywe trupy” i stawiających czoła niewidzianym dotąd zagrożeniom. Add-on czeka już na sprawdzenie.

 1. Pełna wiadomość

Phantasy Star Online 2

Następnie otrzymaliśmy zapowiedź gry Phantasy Star Online 2, która trafi na Xboksa One wraz ze wszystkimi dodatkami. Tytuł będzie dostępny w modelu darmowym z mikropłatnościami wiosną 2020 roku.

 1. Pełna wiadomość

Crossfire X

Crossfire X to nowe dzieło studia Smilegate, którego ekskluzywnością Xbox One będzie się cieszył przez ograniczony czas. Widowiskowy zwiastun tej strzelanki skupił się na ukazaniu wartkiej akcji i szybkich starć z przeciwnikami. Pozycja zadebiutuje wiosną 2020 roku.

 1. Pełna wiadomość

Tales of Arise

Dalej otrzymaliśmy potwierdzenie kolejnego przecieku. Firma Bandai Namco Entertainment pokazała bowiem światu grę Tales of Arise, o której istnieniu informowaliśmy Was już przed kilkoma dniami. Tytuł, który zadebiutuje w 2020 roku, będzie mógł się pochwalić piękną grafiką utrzymaną w mangowej stylistyce. Zresztą, sami zobaczcie.

 1. Pełna wiadomość

Borderlands 3

Borderlands 3 zmierza na Xboksa One, więc i tej produkcji nie mogło zabraknąć na konferencji Microsoftu. Tym razem ekipa Gearbox Software skupiła się na prezentacji głównych bohaterów swojej opowieści, przetykając ją widowiskowymi scenami pojedynków z hordami adwersarzy. Poza tym potwierdzono istnienie DLC do Borderlands 2, czyli Commander Lilith & the Fight for Sanctuary.

 1. Pełna wiadomość

Elden Ring

Elden Ring, czyli nowe dzieło studia From Software, przy którym pracuje także George R.R. Martin, doczekało się oficjalnej zapowiedzi. Tym razem mieliśmy do czynienia z dłuższym zwiastunem aniżeli ten, który na początku otrzymała gra Sekiro: Shadows Die Twice. Niemniej, jeszcze nie było nam dane zobaczyć scen z rozgrywki, a jedynie „filmowy” (choć klimatyczny) trailer.

 1. Pełna wiadomość

Project xCloud i Project Scarlett

Następnie rozpoczął się „techniczny” fragment konferencji Microsoftu. Gigant z Redmond jest gotowy, by oddać Project xCloud szerszemu gronu publiczności. System pozwoli na uczynienie swojej konsoli „osobistym serwerem” i streamowanie gier bezpośrednio z jej poziomu. Zapowiadając tę funkcjonalność, Phil Spencer przeszedł do zapowiedzi nowego Xboksa. Podobnie jak Sony, firma skupi się na skróceniu czasów wczytywania. Sercem tego urządzenia będzie AMD Ryzen oparty na technologii Navi, który będzie czterokrotnie mocniejszy niż jego odpowiednik z Xboksa One X. Poza tym producenci zawrą w swoim dziele dysk SSD, podobnie jak ich japońska konkurencja. Konsola nosi kodową nazwę Project Scarlett i o ile Scorpio, który ostatecznie stał się Xboksem One X, był określany mianem „potwora”, o tyle ona ma „zjadać potwory na śniadanie”.

 1. Pełna wiadomość

Sprzęt zadebiutuje w okresie świątecznym 2020 roku, a jego premierze ma towarzyszyć...

… Halo Infinite

W ten sposób przechodzimy do prezentacji ostatniej gry, która na konferencji Microsoftu otrzymała nowy zwiastun. Oczywiście gwiazdą materiału wideo zapowiadającego Halo Infinite został Master Chief we własnej osobie, który, pomimo pewnych problemów, najwyraźniej wciąż ma w sobie „to coś”. Najwyraźniej powróci również Cortana, czyli jego wierna towarzyszka.

 1. Pełna wiadomość