Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweXONEPCSwitchPS4
Okładka Night Call (XONE)

Night Call

Gra przygodowa, w której wcielamy się w paryskiego taksówkarza. Bohater musi związać koniec z końcem i równocześnie pomagać policji w śledztwie związanym z seryjnymi morderstwami.

Przygodowe | noir | detektywistyczne | kryminalne | indie | Xbox Game Pass

Okładka Night Call (XONE)

data premiery gry:

anulowana

PS4

17lip2019

PC

24cze2020

Switch XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Night Call to gra przygodowa utrzymana w klimatach kina noir, której akcja rozgrywa się w Paryżu. Deweloperem tytułu są francuskie studia MonkeyMoon oraz BlackMuffin, do tej pory specjalizujące się animacji komputerowej oraz produkcji filmowej. Tytuł został zaprezentowany światu po raz pierwszy podczas targów E3 2018.

Fabuła

W Night Call gracze wcielają się w przeciętnego paryskiego taksówkarza, który pracuje na nocnej zmianie. Bohater boryka się z problemami finansowymi i za wszelką cenę stara się związać koniec z końcem. Niestety wpada w jeszcze większe tarapaty, gdy miastem wstrząsa seria brutalnych morderstw, a zdezorientowana policja nie może wpaść na trop ich sprawcy. Protagonista okazuje się ostatnią znaną osobą, która miała styczność z jedną z ofiar zabójcy. Wbrew swojej woli stróże prawa zmuszają go do pomocy w śledztwie. Od tej pory musi nie tylko wykonywać swoje codzienne obowiązki, ale także bawić się w detektywa i bez wzbudzania podejrzenia wypytywać swoich klientów o fakty związane z morderstwami.

Mechanika

Zabawa w Night Call opera się na przeprowadzaniu rozmów z kolejnymi przewożonymi przez nas osobami. Gracze muszą zadawać niezbudzające podejrzeń i niezbyt wścibskie pytania, by nie zniechęcić do siebie klientów. Z drugiej strony, jeżeli nie będą zbyt ciekawscy nie wskórają nic jako detektyw, Za każdy kurs jesteśmy nagradzani odpowiednią sumą pieniędzy, które trafiają na nasze konto po zakończeniu każdej kolejnej nocy. Z napiętego budżetu musimy wygospodarować fundusze na zapłacenie rachunków.

Każda sesja z Night Call jest nieco inna, Klienci wsiadają do naszej taksówki w sposób losowy. Twórcy przygotowali dziesiątki postaci o różnych charakterach i historiach. Nielinearna fabuła ma wiele zakończeń, a tajemniczym mordercą mogą okazać się różni podejrzani.

Kwestie techniczne

Night Call posiada stylizowaną dwuwymiarową i czarno-białą oprawę graficzną, inspirowaną kryminałami noir. Z klimatem współgra również ścieżka dźwiękowa oraz muzyczna produkcji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Night Call

16+

Wymagania sprzętowe Night Call

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-7100 3.9 GHz / AMD FX-8100 2.8 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 896 MB GeForce GTX 275 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7
PC
PS4
Switch
XONE