Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweXONEPCSwitchPS4
Okładka Afterparty (PC)

Afterparty

Absurdalna przygodówka od twórców Oxenfree. Afterparty opowiada zabawną historię pary przyjaciół, którzy po śmierci trafiają do piekła i odkrywają, że jedynym sposobem na uniknięcie wiecznego potępienia jest pokonanie Diabła w zawodach w piciu alkoholu.

Przygodowe | point-and-click | humorystyczne | indie | 2.5D | urban fantasy | Epic Store exclusive | Xbox Game Pass

Okładka Afterparty (PC)

data premiery gry:

29paź2019

PC PS4 XONE

6mar2020

Switch

Afterparty to gra przygodowa. Opracował ją zespół Night School Studio, znany z popularnego Oxenfree.

Fabuła

Głównymi bohaterami Afterparty jest para najlepszych przyjaciół - Milo i Lola. Na początku gry oboje umierają i trafiają do piekła. Na szczęście okazuje się, że sytuacja nie jest beznadziejna. Odkrywają bowiem sposób na uniknięcie wiecznego potępienia i powrót do świata żywych – wystarczy, że... pokonają samego Szatana w zawodach w piciu alkoholu.

Mechanika

Afterparty to dość klasyczna przygodówka, więc zabawa sprowadza się do eksplorowania lokacji i rozwiązywania zagadek. Podczas rozgrywki mamy okazję zwiedzić wiele sekcji piekła, opartych na różnych wierzeniach, a w każdej z nich centralnym punktem jest bar, gdzie musimy pokonać lokalnych bywalców w różnych typach zawodów – nie tylko w piciu, ale również np. w konkursie karaoke. Ostatecznym celem jest odkrycie sposobu na dostanie się na imprezę zorganizowaną przez Szatana, gdyż tylko tam zdołamy wyzwać go na alkoholowy pojedynek.

Eksploracja piekła zrealizowana została w stylu typowym dla gier narracyjnych, zajmujemy się więc zwiedzaniem lokacji i prowadzeniem rozmów. Natomiast wizyty w barach przypominają klasyczne przygodówki i pozwalają nam swobodnie przełączać się między Milo i Lolą w celu gromadzenia przedmiotów i wskazówek oraz rozwiązywania zagadek. Podczas rozgrywki kluczową rolę odgrywa także właściwe dobieranie alkoholi, gdyż wiele trunków ma konkretny wpływ na zdolności postaci, np. dodaje im odwagi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 1,9 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 2,9 / 10 na podstawie 149 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,00 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Klasyfikacja PEGI Afterparty

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Afterparty

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5 3.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB Radeon RX 460 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 10
Minimalne: Intel Core i3 2.5 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB Radeon HD 6850 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7 SP1

Afterparty - przygodówka o imprezowaniu w piekle nowym projektem autorów Oxenfree
Afterparty - przygodówka o imprezowaniu w piekle nowym projektem autorów Oxenfree

wiadomość15 grudnia 2017

Znany z Oxenfree zespół Night School Studio pracuje nad grą Afterparty, czyli przygodówką traktującą o imprezowaniu w piekle. Premiera zaplanowana została na 2019 rok.

PC
PS4
XONE
Switch