Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2018, 17:10

Rozwój AC Odyssey, plany na imprezę X018, opóźnienie trzeciego epizodu The Long Dark i inne wieści

Dziś piszemy o planach rozwoju Assassin's Creed Odyssey na listopad, grach, które pojawią się na imprezie X018, wysokiej sprzedaży Dragon Quest XI oraz opóźnieniu premiery trzeciego epizodu kampanii fabularnej The Long Dark. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Plany rozwoju Assassin's Creed Odyssey na listopad

Firma Ubisoft nie żartowała mówiąc, że Assassin's Creed Odyssey będzie grą-usługą z prawdziwego zdarzenia. Od premiery najnowszej odsłony popularnej serii minął nieco ponad miesiąc, a cały czas jest ona rozwijana o nowe elementy. Francuski gigant zdradził, co takiego pojawi się w produkcji w listopadzie. Po pierwsze, zadebiutuje kolejna część The Lost Tales of Greece, czyli serii darmowych misji, która została zainicjowana w ubiegłym tygodniu. W Divine Intervention, gdyż taką nazwę będzie nosiło nowe zadanie, spotkamy się z tajemniczą kobietą, która podda bohatera (lub bohaterkę) kilku świętym próbom. Po drugie, 13 listopada Helladę nawiedzi następna mityczna bestia. Tym razem padło na cyklopa Steropesa. Po jego pokonaniu śmiałkowie otrzymają legendarny łuk. Po trzecie, twórcy planują zwiększenie limitu poziomu postaci z 50 na 70.

Ponadto w listopadzie w Assassin's Creed Odyssey zagoszczą nowe epickie wydarzenia dla postaci na co najmniej 30. poziomie, niespotykane dotąd zbroje, elementy statku, opcje personalizacji, możliwość automatycznego wytwarzania zwykłych strzał, obniżki kosztów ulepszenia wyposażenia i wiele więcej. Zdecydowanie będzie się działo.

Co na X018?

Wielkimi krokami zbliża się impreza X018, czyli, jak to określa firma Microsoft, globalne święto Xboksa. Całość rozpocznie się w sobotę 10 listopada o godzinie 22:00 czasu polskiego od specjalnego, dwugodzinnego odcinka Inside Xbox, podczas którego usłyszymy wieści na temat nowości w usłudze Xbox Game Pass oraz gier Crackdown 3, Minecraft, Sea of Thieves oraz Forza Horizon 4. Ponadto, jak zdradza wpis na oficjalnym koncie marki Xbox, pojawi się jakaś istotna informacja związana z Playerunknown's Battlegrounds, zaprezentowane zostanie DLC The Forge do Shadow of the Tomb Raider, poznamy plany rozwoju State of Decay 2 i wiele więcej.

Impreza X018 odbędzie się w dniach 10-11 listopada w stolicy Meksyku. - Rozwój AC Odyssey, plany na imprezę X018, opóźnienie trzeciego epizodu The Long Dark i inne wieści - wiadomość - 2018-11-08
Impreza X018 odbędzie się w dniach 10-11 listopada w stolicy Meksyku.

Wydarzenie X018 będzie można oglądać na żywo za pośrednictwem Mixera, Twitcha, YouTube'a, Facebooka oraz Twittera. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.

Sprzedaż Dragon Quest XI

Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age okazało się sukcesem nie tylko artystycznym. Jak poinformowała firma Square Enix, sprzedaż najnowszej odsłony popularnego cyklu jRPG-ów przekroczyła na całym świecie 4 miliony egzemplarzy. Liczba ta dotyczy wersji zarówno fizycznych, jak i cyfrowych na PC, PlayStation 4, Nintendo Switch oraz 3DS. Yuji Horii, twórca cyklu, nie kryje wzruszenia (via DSOG):

Kiedy ponad 30 lat temu stworzyłem pierwszego Dragon Questa nie spodziewałem się, że stanie się on podwaliną serii, w którą grać będą ludzie na całym świecie. Teraz wypuściliśmy jedenasty numerowany tytuł, którego opis brzmiący „opowieść bohatera” reprezentuje nowy początek dla serii. Gdy pomyślę, że jest teraz ponad cztery miliony takich bohaterów, którzy wyruszyli na swoje własne przygody, zdaję sobie sprawę jak bardzo cieszę się, że zrobiliśmy tę grę. Chciałbym przekazać moje serdeczne wyrazy wdzięczności osobom, które sięgnęły po Dragon Quest XI, zarówno starym fanom, jak i nowym. Dziękuję Wam wszystkim!

Dragon Quest XI przyciągnął do siebie graczy z całego świata. - Rozwój AC Odyssey, plany na imprezę X018, opóźnienie trzeciego epizodu The Long Dark i inne wieści - wiadomość - 2018-11-08
Dragon Quest XI przyciągnął do siebie graczy z całego świata.

Trzeci epizod The Long Dark opóźniony

Mamy przykrą informację dla wszystkich osób z niecierpliwością oczekujących na trzeci epizod kampanii fabularnej sandboksowego symulatora przetrwania The Long Dark. Jak podali twórcy ze studia Hinterland, jego premiera nie nastąpi w grudniu, lecz dopiero w przyszłym roku. W przyszłym miesiącu, zgodnie z planem, wyjdą za to ulepszone wersje pierwszego i drugiego epizodu. Wraz z nimi pojawi się aktualizacja dodająca między innymi nowe przedmioty oraz tryb wyzwania, a także naprawiająca szereg błędów.

Przełożenie premiery jest związane z zatrudnieniem nowych pracowników. Po zaobserwowaniu świeżego narybku w akcji reżyser gry, Raphael van Lierop, doszedł do wniosku, że zamierza w pełni wykorzystać ich talent i doszlifować epizod trzeci. Nie wiadomo na razie, czy ta „obsuwa” drastycznie wpłynie na plany wydania dwóch ostatnich odsłon kampanii The Long Dark do końca 2019 roku.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Our World Is Ended
 2. Atelier Lulua: The Scion of Arland
 3. Pro Fishing Simulator
 4. Kingdom Rush Vengeance
 5. Hydropuzzle
 6. Alchemic Cutie
 7. Eternal
 8. Tower Princess: I've Come for You!
 9. The Unlikely Legend of Rusty Pup
 10. Endling
 11. Bad Dream: Fever
 12. ARK: Extinction
 13. Warcraft III: Reforged
 14. Saboteur

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Warcraft III: Reforged cinematic (PL)
 2. TSIOQUE zwiastun na premierę
 3. Surviving Mars: Space Race cechy gry
 4. Squad Alfa 12
 5. Iris.Fall zwiastun #1
 6. Gris zwiastun z datą premiery
 7. Final Fantasy XV: Royal Edition Episode Ardyn
 8. Eternal zwiastun #1
 9. Bad Dream: Fever zwiastun #1