Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 listopada 2018, 13:50

Assassin’s Creed Odyssey - szczegóły systemu personalizacji

Ubisoft ujawnił szczegóły systemu personalizacji, który dodany zostanie w tym tygodniu do Assassin’s Creed Odyssey. Pozwoli on połączyć statystyki jednego przedmiotu z wyglądem innego z tej samej kategorii.

Dzięki patchowi nie będziemy już musieli wybierać między ulubionym wyglądem przedmiotów a najlepszymi statystykami. - Assassin’s Creed Odyssey - szczegóły systemu personalizacji - wiadomość - 2018-11-15
Dzięki patchowi nie będziemy już musieli wybierać między ulubionym wyglądem przedmiotów a najlepszymi statystykami.
ASSASSIN’S CREED ODYSSEY W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Ubisoft
  2. Wydawca: Ubisoft
  3. Gatunek: RPG
  4. Platformy: PC, XONE, PS4, Switch
  5. Data premiery: 5 października 2018 r.

Minał już ponad miesiąc od premiery Assassin’s Creed Odyssey, czyli najnowszej odsłony popularnego cyklu firmy Ubisoft. Autorzy dbają jednak o utrzymanie zainteresowania graczy. Na oficjalnej stronie ujawniono szczegóły dotyczące systemu Transmog, który zapewni większą swobodę konfigurowania wyglądu pancerzy i uzbrojenia. Opcja ta dodana zostanie w tym tygodniu w ramach darmowej aktualizacji.

Dzięki temu systemowi personalizacji gracze nie będą już musieli wybierać między najlepszym a najładniejszym ekwipunkiem. Transmog pozwoli zastąpić wygląd każdego przedmiotu tym pochodzący z innego obiektu. Jedynym ograniczeniem będzie, aby sprzęt należał do tej samej kategorii. Miecz przerobimy więc na inny miecz, a nie np. na topór.

Opcja dostępna ma być w menu ekwipunku i skorzystanie z niej nie zostanie obarczone żadnym kosztem. Wymieniać wygląd można będzie tylko pomiędzy przedmiotami, które już zdobyliśmy. Potem, nawet jeśli sprzedamy czy porzucimy jakiś obiekt, pozostanie on w bazie wzorów dostępnych w ramach systemu personalizacji.

Co godne pochwały, po zainstalowaniu patcha gra zapewni nam dostęp także do wyglądu przedmiotów, których pozbyliśmy się przed ukazaniem się aktualizacji.

Przypomnijmy, że Assassin’s Creed Odyssey ukazało się 5 października, w wersjach na pecety oraz Xboksa One i PlayStation 4. Gra została ciepło przyjęta. Wersja na PlayStation 4 posiada średnią ocen na poziomie 82% według serwisu Metacritic. Nasz redaktor był bardziej surowy i wystawił grze notę 7.5/10.

Kolejną odsłonę cyklu otrzymamy najwcześniej w 2020 roku, więc Ubisoft zamierza dołożyć starań, aby Assassin’s Creed Odyssey starczyło fanom na dwa lata. W planach są dwa duże płatne dodatki, z których każdy podzielony będzie na trzy epizody. Gra rozwijana jest również za pomocą darmowych aktualizacji. Zeszłotygodniowy patch wprowadził do kampanii pierwszą darmową misję z serii The Lost Tales of Greece.

  1. Wszystko o Assassin's Creed Odyssey
  2. Recenzja gry Assassin's Creed Odyssey – zamach na tron Wiedźmina 3
  3. Oficjalna strona gry