Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2019, 10:07

Modder usunął HUD-y z wielu gier. Na liście Far Cry 5 i CoD: WWII

Modder o ksywie TheJanitor stworzył modyfikacje do licznych tytułów – m.in. CoD: WWII, Far Cry 5 czy Assassin’s Creed Odyssey. Celem wszystkich omawianych modów jest umożliwienie wyłączenia tzw. HUD-ów, czyli elementów interfejsu wyświetlanych na ekranie.

TheJanitor tworzy przydatne modyfikacje. - Modder usunął HUD-y z wielu gier. Na liście Far Cry 5 i CoD: WWII - wiadomość - 2019-07-15
TheJanitor tworzy przydatne modyfikacje.

Jak donosi serwis PCGamer, modder o ksywie TheJanitor poświęcił ostatni rok tworzeniu modyfikacji do gier, których celem jest umożliwienie włączania / wyłączania tzw. HUD-ów (ang. Heads-Up Display – mowa o interfejsie, który widzimy grając, ukazującym np. poziom zdrowia czy amunicji w strzelankach, albo prędkość jazdy w produkcjach wyścigowych) poprzez naciśnięcie pojedynczego klawisza. Na liście tytułów, które doczekały się tego typu modów (autorstwa tej konkretnej osoby) znaleźć można m.in. Assassin’s Creed Odyssey, Mad Max, Far Cry 5, Titanfall 2 czy Call of Duty: WWII.

Omawiane modyfikacje mogą przydać się np. wtedy, gdy chcecie zrobić screenshot, a produkcja nie posiada dedykowanego trybu fotograficznego (albo też wbudowanej funkcji umożliwiającej usunięcie interfejsu z ekranu). W niektórych przypadkach wspomniane mody potrafią też zauważalnie zmienić sposób, w jaki odbieramy daną grę – zerknijcie na przykład na poniższy film z CoD: WWII. Nie macie wrażenia większego realizmu?

Efekty pracy TheJanitora znajdziecie w serwisie NexusMods. Instalacja modyfikacji na ogół jest bardzo prosta – wymaga jedynie wgrania paru plików do katalogu, w którym znajduje się gra. Jeśli chcecie spróbować, to pamiętajcie tylko, by na wszelki wypadek zrobić kopię zapasową plików – to mimo wszystko fanowskie projekty i zawsze coś może pójść nie tak.

  1. Nexus Mods – strona główna