Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2019, 09:52

autor: Aquma

Twórcy The Division 2 podoba się pomysł spin-offa single player

Julian Gerighty – dyrektor kreatywny marki The Division w firmie Ubisoft – zareagował przychylnie na pomysł spin-offa skupiającego się na kampanii fabularnej, który został przedstawiony na Twitterze przez innego dewelopera. Twórca zapytał o zdanie fanów i doczekał się entuzjastycznej odpowiedzi.

The Division otrzyma spin-off single player? - Twórcy The Division 2 podoba się pomysł spin-offa single player - wiadomość - 2019-07-15
The Division otrzyma spin-off single player?

W SKRÓCIE:

  1. Tim Spencer z TTGames przedstawił pomysł spin-offa The Division skupionego na trybie dla pojedynczego gracza;
  2. tytuł miałby się koncentrować na opowiadaniu poruszającej historii;
  3. dyrektor kreatywny marki nie skreślił pomysłu i zapytał o zdanie fanów.

Tim Spencer – projektant poziomów w studiu TTGames – przedstawił na Twitterze pomysł gry z serii Tom Clancy’s The Division skoncentrowanej nie na trybie wieloosobowym, a kampanii fabularnej. Produkcja miałaby opowiadać poruszającą historię o agencie, który został wysłany do Nowego Jorku w czasie wybuchu epidemii (pierwsza część gry), a teraz próbuje wrócić do swojej rodziny w Waszyngtonie, gdyż dowiaduje się, że wirus dotarł także tam. Pomysłodawca określa ten twór mianem „krzyżówki The Division z The Last of Us”.

Podoba mi się pomysł jednoosobowego, skupionego na fabule spin-offa @TheDivisionGame. Skupiającego się na agencie próbującym wrócić do domu, do swojej rodziny – po tym, jak został wysłany do Nowego Jorku – po utracie kontaktu z SDH (Strategic Homeland Division; to nazwa organizacji, której agentem jesteśmy w grach z omawianej serii – przyp. red.). TLOU x Division. @jgerighty

Żaden z dotychczasowych scenariuszy nie pokazał tego, co agent Dywizji poświęca i przez co przechodzi psychicznie. Kiedy się nad tym zastanowić: jest to dość mroczna/epicka rzecz - jest ogromna szansa, aby opowiedzieć niesamowite historie oparte na tym motywie.

Siedzę tutaj, w restauracji z burrito, i wszystko czego chcę, to notatnik i długopis, aby zapisać, w rozdziałach, wszystkie epickie historie, które mogłyby być udziałem naszego agenta podczas jego długiej podróży do domu w czasie, gdy społeczeństwo upada.

...dręczonego przez koszmary pokazujące, co mogło się stać z jego rodziną, ponieważ odpowiedział na wezwanie SHD, przez co nie było go na miejscu, by bronić bliskich podczas upadku (cywilizacji – przyp. red.).

Co ciekawe, deweloper oznaczył w swoim poście Juliana Gerighty’ego, czyli dyrektora kreatywnego Ubiosftu odpowiedzialnego za rozwój omawianej w marki. Ten w odpowiedzi zapytał o zdanie... fanów. Reakcja tych ostatnich była przychylna, co twórca podsumował kolejnym, krótkim wpisem.

Wygląda na to, że ludzie nie nienawidzą tego pomysłu :) – czytamy.

Jak Wam się podoba pomysł Tima Spencera? Chcielibyście zobaczyć taki tytuł? A może The Division to dla Was marka nierozerwalnie związana z trybem multiplayer?

Przypominamy, że najnowsza część omawianej serii – Tom Clancy’s The Division 2 – zadebiutowała w połowie marca tego roku na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Zdaniem naszego recenzenta jest to bardzo udany „looter shooter”, który sensownie rozwija pomysły z poprzedniej odsłony (ale zalicza też parę niepotrzebnych wpadek). Warto odnotować, że tytuł niedługo doczeka się darmowego DLC. Epizod 1: Peryferia Dystryktu Kolumbia wprowadzi do gry dwie nowe misje fabularne, pierwszą Ekspedycję, a także trochę nowego sprzętu oraz misji. Posiadacze przepustki sezonowej zagrają w dodatek 23 lipca, zaś pozostali gracze będą musieli poczekać tydzień dłużej.

  1. The Division 2 – strona oficjalna
  2. The Division 2 – poradnik
  3. Wszystko o The Division 2
  4. Tych gier nie odpalisz na Steamie – lista tytułów, które go omijają