Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 marca 2019, 17:24

The Division 2 wkrótce nie kupicie nigdzie poza Epic Games Store i Uplay?

Od dnia premiery gra Tom Clancy's The Division 2 będzie dostępna do kupienia wyłącznie poprzez Uplay oraz Epic Games Store. Taką informację przekazało brytyjskie Gamesplanet, według którego firma Ubisoft zabroni sprzedaży tytułu w niezależnych cyfrowych sklepach.

Ubisoft testuje nowe podejście do sprzedaży cyfrowej. - The Division 2 wkrótce nie kupicie nigdzie poza Epic Games Store i Uplay - wiadomość - 2019-03-08
Ubisoft testuje nowe podejście do sprzedaży cyfrowej.

Na początku roku pojawiła się informacja o wydaniu Tom Clancy’s The Division 2 wyłącznie na platformach Epic Games Store oraz Uplay. Reakcja graczy na brak wersji Steam była niezbyt entuzjastyczna, ale okazało się, że nie miało to negatywnego wpływu na przedpremierową sprzedaż gry. Jednak partnerstwo Epic Games i Ubisoftu najwyraźniej nie ograniczyło się tylko do zignorowania Valve. Brytyjski sprzedawca Gamesplanet poinformował o planowanym wycofaniu drugiego The Division ze swojej oferty po premierze gry. Powód? Wydawca zabronił sprzedaży tytułu w niezależnych sklepach cyfrowych po ukazaniu się produkcji 15 marca. Zamówienia złożone przed tym terminem zostaną zrealizowane, aczkolwiek Gamesplanet (i zapewne każdy inny sprzedawca niepowiązany z Ubisoftem) nie będzie mógł pomóc nabywcom w przypadku ewentualnych problemów z kluczami. Ponadto nie będzie możliwości zakupu przyszłej zawartości, takiej jak przepustki sezonowe i dodatki.

Nie jest jasne, czy była to samodzielna decyzja Ubisoftu, czy też stoi za nią Epic Games. Na tę drugą opcję wskazuje fakt, że większość sprzedawców oferuje klucze Uplay, aczkolwiek to daleko idące spekulacje. Jakkolwiek by nie było, mamy do czynienia z bezprecedensową sytuacją. Praktycznie nie zdarza się, by wydawcy uniemożliwiali sprzedaż cyfrowej wersji gry na PC w niezależnych sklepach. Niestety, z jakiegoś powodu gracze nie są zachwyceni tym nowatorskim podejściem do kwestii konkurencji (vide Resetera oraz Reddit).

Pliki The Division 2 są już dostępne do pobrania. - The Division 2 wkrótce nie kupicie nigdzie poza Epic Games Store i Uplay - wiadomość - 2019-03-08
Pliki The Division 2 są już dostępne do pobrania.

Na marginesie – osoby, które złożyły zamówienia przedpremierowe, mogą już pobrać pliki gry na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. W przypadku urządzenia firmy Sony gracze muszą przygotować najwięcej miejsca na dysku, bo aż 89,83 GB (podajemy za stroną Division Zone). Posiadaczom Xboksa wystarczy 42,3 GB dostępnej przestrzeni, natomiast na PC rozmiar plików zależy od platformy: około 42 GB na Uplay oraz 49 GB w Epic Games Store. Przypomnijmy, że nabywcy wybranych edycji The Division 2 (Gold, Ultimate, Dark Zone, Dark Zone Definitive oraz Phoenix Shield Edition) będą mogli rozpocząć zabawę trzy dni przed premierą.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej