Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 stycznia 2019, 20:24

autor: Heros99

The Division 2 – znamy wymagania sprzętowe. Gry nie kupimy na Steamie

Ubisoft ujawnił pełne wymagania sprzętowe gry The Division 2. Jednocześnie firma zdecydowała się na odważny krok: strzelanka studia Massive ominie Steama. To kolejna głośna produkcja, której platforma Gabe’a Newella nie będzie posiadać w swojej ofercie.

Takich obrazków nie uświadczymy na Steamie. - The Division 2 – znamy wymagania sprzętowe. Gry nie kupimy na Steamie - wiadomość - 2019-01-09
Takich obrazków nie uświadczymy na Steamie.

Aktualizacja: wymagania sprzętowe

Ubisoft równocześnie ujawnił wymagania sprzętowe gry Tom Clancy’s The Division 2. Poniżej podajemy minimalną i zalecaną specyfikację komputera, a poniżej znajdziecie jeszcze infografikę z dodatkowymi konfiguracjami. Ciekawostką jest umieszczenie świeżo zapowiedzianej karty graficznej Radeon VII obok GeForce’a RTX 2080 Ti w wymaganiach do komfortowej rozgrywki w 4K.

Minimalne wymagania sprzętowe (30 FPS w 1080p)

 1. Procesor: AMD FX-6350 lub Intel Core i5-2500K
 2. Pamięć RAM: 8 GB
 3. Karta graficzna: AMD Radeon R9 270 lub Nvidia GeForce GTX 670
 4. Pamięć karty graficznej: 2 GB
 5. Wersja DirectX: 11 lub 12
 6. System operacyjny: Windows 7, 8 lub 10

Zalecane wymagania sprzętowe (60 FPS w 1080p)

 1. Procesor: AMD Ryzen 5 1500X lub Intel Core I7-4790
 2. Pamięć RAM: 8 GB
 3. Karta graficzna: AMD RX 480 lub Nvidia GeForce GTX 970
 4. Pamięć karty graficznej: 4 GB
 5. Wersja DirectX: 11 lub 12
 6. System operacyjny: Windows 7, 8 lub 10

Oryginalny temat: brak The Division 2 na Steamie

Epic Games cały czas walczy o uzyskanie ekskluzywnych treści. Poza rozdawaniem graczom darmowych tytułów oraz proponowaniu wydawcom niższej marży pobieranej za sprzedaż gier na ich platformie, firma stara się pozyskać treści, które będą dostępne tylko u nich. Po uzyskaniu wyłączności na Satisfactory, Rebel Galaxy Outlaw, Genesis Alpha One oraz The Walking Dead: The Final Season, przyszła pora na zgarnięcie przez wydawcę Fortnite naprawdę dużego hitu.

W dniu dzisiejszym Ubisoft ogłosiło, że pecetowa wersja Tom Clancy's The Division 2 będzie do kupienia tylko na platformach Epic Games Store oraz Uplay. Firma podjęła odważną decyzję o niewydawaniu tytułu na Steamie.

Wspomniana umowa nie ogranicza się jedynie do wydania The Division 2 w nowym sklepie. Obie firmy rozpoczęły długofalową współpracę, która spowoduje, że wybrane tytuły pojawią się w sklepie Epic pomijając platformę Valve.

Sytuację skomentował wiceprezydent partnerstwa biznesowego Ubisoft, który w bardzo przychylny sposób postrzega to zdarzenie:

Wierzymy w Epic, które zapewni płynną podróż naszym fanom, od wstępnego zamówienia gry i korzystania z wersji beta do uruchomienia pełnej wersji... Epic kontynuuje rewolucję w przemyśle gier wideo, a ich model cyfrowej dystrybucji jest najnowocześniejszym rozwiązaniem i czymś, w czym Ubisoft chce brać udział

Epic Games szykuje naprawdę wielkie działa i rozpoczyna bitwę o pieniądze graczy na poważnie. Pozyskanie tak dużego tytułu AAA na pewno mocno zaboli Gabe’a Newella, wszakże jest to jedna z najgłośniejszych premier pierwszego kwartału tego roku. Czas pokaże, jak potoczą się dalsze losy nowego sklepu i czy będzie on w stanie nawiązać wyrównaną walkę z konkurencją.

 1. Wszystko o Tom Clancy's The Division 2
 2. Oficjalna strona gry