Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 stycznia 2019, 19:20

autor: Entelarmer

FIFA 19 wprowadza najsilniejszego zawodnika w historii FUT

Wydarzenie Team of the Year w grze FIFA 19 trwa w najlepsze, a gracze poszukują najsilniejszych zawodników. Wśród tych wyróżnia się karta chorwackiego pomocnika Luki Modrića, która statystykami przebija najmocniejszych piłkarzy w historii FUT.

Karciane wcielenie chorwackiego pomocnika wyznaczyło nowe standardy dla najlepszych zawodników FUT. - FIFA 19 wprowadza najsilniejszego zawodnika w historii FUT - wiadomość - 2019-01-10
Karciane wcielenie chorwackiego pomocnika wyznaczyło nowe standardy dla najlepszych zawodników FUT.

Pisaliśmy dziś o promocji w FIFA 19, w ramach której gracze mogą zdobyć najlepszych piłkarzy dostępnych w tegorocznej edycji FUT. Już samo to zachęciło wielu do spróbowania swojego szczęścia i zakupienia sporej liczby zestawów Ultimate Pack. Jednak najwyraźniej EA Sports uznało, że to za mało i postanowiło dodatkowo zachęcić graczy. Jest nią specjalna wersja Luki Modrića, która z miejsca stała się najsilniejszą kartą w historii całego FUT.

Karta z chorwackim piłkarzem może się pochwalić oceną 99, co jest najwyższą możliwą notą w grze i sama w sobie czyni go jednym z najlepszych zawodników. Co więcej, żadna z jego podstawowych statystyk – tempo, podania, fizyczne itd. – nie spada poniżej 90 punktów. Dla porównania, również oceniony na 99 Ronaldo wyraźnie kuleje w obronie z zaledwie 50 punktami. A jeśli zajrzeć w bardziej szczegółowe statystyki, robi się jeszcze ciekawiej. Łączna suma statystyk Luki Modrića wynosi 2702, niemal o 200 więcej niż wspomnianego Ronaldo. Przewyższa to nawet siłę niesławnego Radjy Nainggolana z FIFA 17 z wynikiem 2588 punktów.

Statystyki wirtualnego Luki Modrića robią wrażenie, nawet jeśli nie do końca pokrywają się z jego rzeczywistym odpowiednikiem. - FIFA 19 wprowadza najsilniejszego zawodnika w historii FUT - wiadomość - 2019-01-10
Statystyki wirtualnego Luki Modrića robią wrażenie, nawet jeśli nie do końca pokrywają się z jego rzeczywistym odpowiednikiem.

Trzeba przyznać, że EA Sports wie, jak przekonać graczy do inwestycji w FUT. Chętnych na zdobycie Modrića, Ronaldo i innych piłkarzy z Drużyny Roku nie odstrasza mniej niż 1% szansy na trafienie którejkolwiek z tych jedenastu kart, nie mówiąc nawet o prawdopodobieństwie zdobycia konkretnego zawodnika. Co prawda, można ich też kupić w ramach aukcji w grze za tzw. FIFA Coins, ale niewykluczone, że – po przeliczeniu wirtualnej waluty na pieniądze – taniej byłoby kupić bilet na prawdziwy mecz z udziałem piłkarskich gwiazd.