Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 stycznia 2019, 15:45

autor: Heros99

Szaleństwo w FIFA 19 – gracze wydają miliony na karty ToTY

FIFA 19 była wczoraj najpopularniejszą grą na platformie streamingowej Twitch. Wszystko za sprawą Team of the Year. EA kolejny raz zdecydowało się na wypuszczenie w styczniu limitowanej wersji najlepszych piłkarzy 2018 roku. Zeszłej nocy do gry trafiła pierwsza partia z tej specjalnej jedenastki.

Na paczki w FIFA Ultimate Team można wydać miliony. - Szaleństwo w FIFA 19 – gracze wydają miliony na karty ToTY - wiadomość - 2019-01-09
Na paczki w FIFA Ultimate Team można wydać miliony.

Początek roku to czas wielkiego zainteresowania FIFĄ. Co roku EA w pierwszych dniach stycznia rozpoczyna promocję na najlepszych piłkarzy roku. Podobnie jest i teraz. W pierwszej kolejności gracze mogli znaleźć w paczkach Ronaldo i Messiego z oceną 99 punktów oraz Mbappe z oceną 97. Wyjątkowość tych kart polega również na tym, że można je dostać jedynie przez 24 godziny. Tak wysokie oceny piłkarzy i krótki czas na ich zdobycie powoduje, że miliony graczy na całym świecie z zapałem opróżniają swoje portfele, byle by tylko mieć ich w swoim składzie FUT.

Cała społeczność zgromadzona wokół tego tytułu żyje obecnie tylko tym wydarzeniem. Największe gwiazdy sceny FUT organizują na swoich kanałach Youtube lub Twitch publiczne polowanie na najlepiej ocenianych piłkarzy. Postacie takie jak Castro czy Bateson, każdy z milionami widzów na tych platformach, rozpoczęli zeszłej nocy wielkie łowy. Wydali oni tysiące funtów, aby w paczkach wylosować upragnione karty TOTY. Niektórym graczom szczęście wczoraj sprzyjało i otrzymali upragnionych zawodników. Materiał wideo poniżej prezentuje radość Castro na wieść, że wylosował Mbappe.

Castro otworzył Ultimate Pack, która kosztuje 125,000 FIFA coins lub 2500 FIFA points. FIFA points to wewnętrzna waluta w grze, która służy tylko i wyłącznie do kupowania paczek i trzeba za nią zapłacić prawdziwą gotówkę. Nabycie 2500 FIFA point kosztuje około 86 zł (niestety w grze nie można kupić dokładnie takiej liczby punktów – trzeba kupić ich więcej).

Tegoroczna edycja serii po raz pierwszy pozwala uzyskać informacje o tym, jak duże jest prawdopodobieństwo wylosowania danej karty. W chwili obecnej na znalezienie w paczce karty TOTY istnieje mniej niż 1% szansy. Niestety nie wiadomo dokładnie czy jest to 0,99% czy 0,000001%; tak szczegółowych informacji EA nie podaje.

Nie wszyscy mieli wczoraj tyle szczęścia co Casto. Youtuber o pseudonimie bateson87 również wpadł w wir wydawania pieniędzy, byleby dostać upragnionego piłkarza, jednak jego starania spełzły na niczym.

Jak widać, zdobycie zawodników TOTY poprzez kupienie paczki z kartami jest ekstremalnie rzadkie. Niekiedy wystarczy jeden zakup i Ronaldo znajdzie się w naszym składzie, ale niekiedy trzeba wydać tysiące złotych by zdobyć Mbappe wg jednego użytkownika Reddit, Castro kupił około 23 tysięcy paczek. Sprawa nie wygląda jednak tragicznie, obecnie w FIFA transfer market można znaleźć wiele limitowanych kart na sprzedaż.