Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 marca 2019, 17:35

Marcowe nowości w Hitmanie 2, plany rozwoju DiRT Rally 2.0 i inne wieści

Dziś piszemy o planach rozwoju Hitmana 2 na marzec, wynikach sprzedaży platformówki Gris, liczbie egzemplarzy Octopath Traveler, które trafiły do sklepów, oraz pierwszym sezonie DiRT Rally 2.0. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Plany rozwoju Hitmana 2 na marzec

Pora na nowe kontrakty. - Marcowe nowości w Hitmanie 2, plany rozwoju DiRT Rally 2.0 i inne wieści - wiadomość - 2019-03-09
Pora na nowe kontrakty.

Studio IO Interactive podzieliło się planami rozwoju Hitmana 2 na najbliższy miesiąc. Oto, jak się one prezentują w skrócie:

 1. 8 marca – Nieuchwytny Cel – polityk Barbara Elizabeth Keating pojawiła się w Hawke’s Bay. Na jej wyeliminowanie macie 10 dni. Uwaga! Kobieta ma sobowtóra. Zabicie go obniży wynik.
 2. 14 marca – Paczka wyzwań – trafiacie na wyspę Sgail w przebraniu kamerdynera i musicie sprostać sześciu zadaniom. W nagrodę otrzymacie czarną zmiotkę do kurzu, która we wprawnych rękach może okazać się całkiem użyteczną bronią do ogłuszania.
 3. 21 marca – Polecane Kontrakty – w tym miesiącu motywem przewodnim jest prawo Murphy'ego. Gracze mogą wymyślać zadania związane z tym tematem i publikować je w tym temacie. Zgłoszenia będą przyjmowane do 18 marca, do godziny 9:00 czasu polskiego.
 4. 26 marca – tego dnia w Hitmanie 2 zadebiutuje kolejna misja snajperska, z nowym karabinem, mapą i trzema celami oraz ich ochroniarzami. Dostęp do niej otrzymają posiadacze Expansion Pack 1 i Expansion Pass. W tym samym czasie pojawi się również aktualizacja Hitmana 2, zawierająca liczne ulepszenia i eliminująca błędy. Szczegóły na jej temat poznamy wkrótce.
 5. 28 marca – Eskalacja – trafimy do Santa Fortuna, gdzie będziemy musieli ukończyć trzeci i ostatni etap kontraktu Delgado Larceny. Jeśli zrobimy to z najwyższą oceną, otrzymamy złoty pistolet El Matador.
 6. 29 marca – miesiąc zamknie kolejny Nieuchwytny Cel. Tym razem powrócimy do przeszłości i odtworzymy kontrakt znany z poprzedniej części – haker o pseudonimie Protagonist i jego partner, Whitecap, znajdują się w Paryżu. Trzeba ich wyeliminować. Będziemy na to mieli 10 dni. Za wykonanie zlecenia otrzymamy specjalny smoking z rękawiczkami.

Wyniki sprzedaży Gris

Studio Nomada odtrąbiło sukces. W niecałe cztery miesiące jego dwuwymiarowa, artystyczna platformówka Gris sprzedała się na PC i Nintendo Switch w 300 tysiącach egzemplarzy. Z tej okazji deweloperzy wypuścili specjalną aktualizację o nazwie GRIS Undone, która daje możliwość sprawdzenia ostatecznie niewykorzystanych w grze projektów i utworów muzycznych. Ponadto na Steamie, GOG-u, w Nintendo eShop oraz Humble Store cenę tytułu obniżono o 15%.

1,5 miliona egzemplarzy Octopath Traveler trafiło do sklepów

Octopath Traveler zyskało popularność wśród graczy. - Marcowe nowości w Hitmanie 2, plany rozwoju DiRT Rally 2.0 i inne wieści - wiadomość - 2019-03-09
Octopath Traveler zyskało popularność wśród graczy.

Ważny kamień milowy osiągnęło również Octopath Traveler. Jak poinformowali na Twitterze twórcy tego przeznaczonego na konsolę Nintendo Switch jRPG-a, w styczniu zainteresowanie tytułem sięgnęło 1,5 miliona egzemplarzy (via Twinfinite). Na wynik ten składają się zarówno kopie wysłane do sklepów, jak i ściągnięte z Nintendo eShop.

Ogłoszenie to stało się okazją do podania przez Silicon Studio Corporation innych istotnych informacji. Po pierwsze, na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android zmierza Octopath Traveler: Champions of the Continent – dystrybuowane w modelu free-to-play (z opcjonalnymi mikropłatnościami) jRPG, będące prequelem oryginału. Natomiast po drugie, na kolejną dużą grę Japończyków przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, za co serdecznie przeprosili.

Data startu pierwszego sezonu w DiRT Rally 2.0

Poznaliśmy datę startu pierwszego sezonu wsparcia DiRT Rally 2.0 na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Pierwsza porcja nowej zawartości trafi do kolejnej odsłony popularnego cyklu gier rajdowych od studia Codemasters 12 marca. Dzięki niej w tytule pojawią się ŠKODA Fabia Rally oraz Citroën C4 Rally. Kolejne atrakcje będą debiutowały co dwa tygodnie. Oto ich rozpiska:

 1. Tydzień 3 (26 marca) – Rajd Monte Carlo, specjalne nadwozie
 2. Tydzień 5 (9 kwietnia) – BMW M1 Procar Rally, Opel Manta 400, specjalne nadwozie
 3. Tydzień 7 (23 kwietnia) – Rajd Szwecji
 4. Tydzień 9 (7 maja) – Ford Focus RS Rally 2007, Subaru Impreza, specjalne nadwozie
 5. Tydzień 11 (21 maja) – Rajd Niemiec

Dostęp do wszystkich atrakcji pierwszego sezonu DiRT Rally 2.0 otrzymają automatycznie posiadacze Deluxe Edition. W skład ich przepustki wejdą również nowości z sezonu drugiego. Pozostali muszą zakupić ulepszenie do tej wersji albo kupować poszczególne elementy oddzielnie.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. WRATH: Aeon of Ruin
 2. Warparty
 3. American Fugitive
 4. Yaga
 5. Unity of Command II
 6. Tropico 6
 7. The Wizards
 8. The Legend of Zelda: Link's Awakening
 9. Star Renegades
 10. Slipstream
 11. Sekiro: Shadows Die Twice
 12. Rise of Legions

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Yaga zwiastun #1
 2. The Occupation zwiastun na premierę
 3. Tom Clancy's The Division 2 zwiastun na premierę (PL)
 4. Shadow of the Tomb Raider: Serce węża zwiastun #1
 5. RICO zwiastun na premierę
 6. Mortal Kombat 11 zwiastun fabularny (PL)
 7. Left Alive zwiastun na premierę
 8. Interpoint zwiastun #1
 9. Hitchhiker zwiastun #1
 10. Eternity: The Last Unicorn zwiastun na premierę
 11. Assassin's Creed Odyssey: Dziedzictwo pierwszego ostrza Rodowód
 12. 7th Sector zwiastun #1