Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitch
Okładka The Legend of Zelda: Link's Awakening (Switch)
OkładkaThe Legend of Zelda: Link's Awakening (Switch)

The Legend of Zelda: Link's Awakening Switch

Remake klasycznej przygodowej gry akcji z 1993 roku. Projekt wiernie odtwarza zawartość pierwowzoru, ulepszenia ograniczając do sterowania oraz oprawy audiowizualnej. Podczas zabawy gracz eksploruje świat, rozwiązuje zagadki oraz walczy z przeciwnikami.

Zręcznościowe | fantasy | widok izometryczny | elementy logiczne | top-down | reedycje/remastery/remaki | The Legend of Zelda | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

The Legend of Zelda: Link's Awakening Premiera Switch

20września2019

pudełko PL

20września2019

Nintendo eShop

20września2019

producent: Nintendo wydawca: Nintendo wydawca PL: ConQuest Entertainment a.s. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

The Legend of Zelda: Link’s Awakening to przygodowa gra akcji osadzona w realiach fantasy. Jest to remake klasyka pod tym samym tytułem, wydanego pierwotnie w 1993 roku na konsolę przenośną Game Boy. Zarówno pierwowzór, jak i nową wersję opracowała firma Nintendo.

Fabuła

W The Legend of Zelda: Link’s Awakening wcielamy się w Linka, czyli tradycyjnego bohatera wszystkich głównych odsłon cyklu. Tym razem nie przychodzi nam jednak eksplorować krainy Hyrule; zamiast tego miejscem akcji jest tajemnicza wyspa Koholint.

Link trafia tam po tym, jak sztorm rozbija okręt, którym podróżował, a jego samego wyrzuca półżywego na plażę. Na miejscu bohater odkrywa, że jedynym sposobem na powrót do domu jest przebudzenie strażnika wyspy śpiącego na szczycie góry Tamaranch. Aby tego dokonać, będzie musiał zdobyć osiem magicznych instrumentów muzycznych.

Mechanika

Pod względem rozgrywki The Legend of Zelda: Link’s Awakening pozostaje w większości aspektów wierne oryginalnej wersji z 1993 roku. Otrzymujemy więc klasycznie zrealizowaną przygodową grę akcji. Wydarzenia obserwowane są w widoku top-down. Zabawa sprowadza się do eksplorowania otwartego świata, po którym rozsiane są różnej maści lochy, zrealizowanej w zręcznościowym stylu walki z przeciwnikami oraz rozwiązywania zagadek. Zabawę urozmaicają okazjonalne sekcje platformówkowe; perspektywa zmienia się wtedy na boczną.

Remake wiernie odtwarza konstrukcję pierwowzoru, ze wszystkimi wyzwaniami, lokacjami i wątkami. Ulepszenia ograniczają się głównie do sterowania, które jest wygodniejsze niż w oryginalnej wersji.

Dodatkowo w tytule zaimplementowano edytor poziomów, który umożliwia tworzenie własnych lochów z elementów zdobywanych w trakcie regularnej przygody.

Kwestie techniczne

Nowe The Legend of Zelda: Link’s Awakening od pierwowzoru z Game Boya różni przede wszystkim oprawa audiowizualna. Cała grafika została opracowana od nowa i proste 2D z dużymi pikselami zostało zastąpione przez postacie oraz lokacje wykonane w pełnym 3D. Od nowa nagrano również całą muzykę oraz efekty dźwiękowe.

Ostatnia modyfikacja 6 marca 2019

Tryb gry: single player  

Nośnik: 6+ GB

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 161 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.7 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

The Legend of Zelda: Link's Awakening cena w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI The Legend of Zelda: Link's Awakening

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.