Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lutego 2019, 11:13

Nintendo zapowiedziało remake The Legend of Zelda Link’s Awakening

Firma Nintendo ogłosiła, że na Switcha zmierza remake The Legend of Zelda: Link’s Awakening, czyli klasycznej odsłony serii, wydanej pierwotnie na konsolę przenośną Game Boy.

Remake ukaże się w tym roku. - Nintendo zapowiedziało remake The Legend of Zelda Link’s Awakening - wiadomość - 2019-02-15
Remake ukaże się w tym roku.
THE LEGEND OF ZELDA: LINK’S AWAKENING W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Nintendo
  2. Wydawca: Nintendo
  3. Gatunek: przygodowa gra akcji
  4. Platforma: Switch
  5. Data premiery: 2019 r.

Podczas streama Nintendo Direct ujawniono sporo nowych projektów. Jedną z zapowiedzi, która wzbudziła największe emocje, okazał się remake The Legend of Zelda: Link’s Awakening. Odświeżona wersja tego klasyka zmierza wyłącznie na Switcha i ma ukazać się w tym roku.

Udostępnione informacje na temat projektu są bardzo skromne. Wypuszczono jednak zwiastun z fragmentami rozgrywki, który pozwala sporo wywnioskować na temat gry.

Wydaje się, że będzie to wierny remake, który skoncentruje się na ulepszeniu oprawy graficznej i sterowania, bez dużych zmian w mechanizmach rozgrywki lub zawartości gry. Wydarzenia będziemy obserwowali z kamery umieszczonej wysoko nad głową postaci, a zabawa sprowadzi się do eksplorowania świata, walki z przeciwnikami za pomocą zręcznościowego systemu potyczek oraz rozwiązywania zagadek. Rozgrywkę urozmaicą okazjonalne sekcje platformówkowe.

Nie spodziewamy się również dużych zmian w fabule. Wcielimy się więc w Linka, który w dramatycznych okolicznościach trafia na tajemniczą wyspę Koholint. Bohater szybko odkrywa, że powrót do domu będzie możliwy tylko po przebudzeniu strażnika tego miejsca, śpiącego na szczycie góry Tamaranch.

Oryginalna wersja The Legend of Zelda: Link’s Awakening została wydana w 1993 roku na przenośną konsole Game Boy. Gra okazała się dużym sukcesem, sprzedając się w ponad 3,8 mln egzemplarzy. Pięć lat po premierze na Game Boy Color trafiła ulepszona wersja produkcji, zatytułowana The Legend of Zelda: Link's Awakening DX. Ta edycja znalazła ponad 2,2 mln nabywców.

  1. Oficjalna strona gry