Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lutego 2019, 10:28

autor: Adrian Werner

Kingdom Come Deliverance po roku - sprzedano 2 mln egzemplarzy gry

Studio Warhorse podsumowało pierwszy rok Kingdom Come: Deliverance na rynku. Omówiono m.in. wyniki sprzedaży zarówno podstawowej wersji gry, jak i dodatków DLC, podzielono się też infografiką z ciekawymi statystykami.

Pierwszy rok na rynku okazał się dla autorów Kingdom Come: Deliverance bardzo udany. - Kingdom Come Deliverance po roku - sprzedano 2 mln egzemplarzy gry - wiadomość - 2019-02-15
Pierwszy rok na rynku okazał się dla autorów Kingdom Come: Deliverance bardzo udany.
KINGDOM COME: DELIVERANCE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Warhorse Studios
  2. Wydawca: Deep Silver
  3. Gatunek: RPG
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 13 lutego 2018 r.

Wczoraj pierwsze urodziny obchodziła gra Kingdom Come: Deliverance, czyli RPG autorstwa czeskiego studia Warhorse. Z tej okazji twórcy przygotowali ciekawe podsumowanie dotychczasowych osiągnięć swojego dzieła.

W ciągu roku, jaki minął od premiery, sprzedano dwa miliony egzemplarzy Kingdom Come: Deliverance. Tytuł najbardziej spodobał się graczom pecetowym, gdyż na wersję PC przypadła ponad połowa ogólnej sprzedaży. Zgadza się to z szacunkami płatnej wersji serwisu SteamSpy, według których edycja komputerowa na Steamie została zakupiona przez 1,34 mln graczy. Z kolei dodatki DLC znalazły łącznie pół miliona nabywców na wszystkich platformach sprzętowych.

Zorganizowane przez deweloperów streamy obejrzano ponad 13 mln razy. W grze możemy znaleźć 2200 stron tekstu, zawierającego łącznie 4,1 mln liter, oraz usłyszeć 45 tysięcy linii dialogowych, nagranych przez 50 aktorów. Ponadto autorzy pokazali Kingdom Come: Deliverance na 40 imprezach branżowych.

Podsumowanie pierwszego roku na rynku. - Kingdom Come Deliverance po roku - sprzedano 2 mln egzemplarzy gry - wiadomość - 2019-02-15
Podsumowanie pierwszego roku na rynku.

Przypomnijmy, że Kingdom Come: Deliverance ukazało się 13 lutego ubiegłego roku na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Gra została przyjęta dosyć ciepło przez media branżowe - wydanie pecetowe posiada średnią ocen na poziomie 76% według serwisu Metacritic. Z tym konsensusem zgodził się nasz redaktor, który wystawił produkcji notę 7.5/10. Ponadto żadna inna premiera nie wywołała w zeszłym roku tak dużego zainteresowania naszych czytelników.

Warto na koniec wspomnieć, że odpowiedzialne za Kingdom Come: Deliverance studio Warhorse zostało wykupione przez firmę THQ Nordic.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Kingdom Come: Deliverance - między Gothikiem a Wiedźminem
  3. Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance