Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Rise of Legions (PC)

Rise of Legions PC

RTS w realiach fantasy, który stanowi rozwinięcie moda Castle Fight do gry Warcraft III. W Rise of Legions gracze kolekcjonują karty, a następnie wykorzystują złożone z nich talie do przywoływania jednostek podczas bitew.

Strategiczne | fantasy | RTS | zagraj za darmo | karciane | indie

PC Windows
Okładka Rise of Legions (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

22lutego2019

wczesny dostęp

30sierpnia2019

30sierpnia2019

Steam

Rise of Legions to strategia czasu rzeczywistego w klimacie fantasy dystrybuowana modelu free-to-play. Produkcję opracowało niemieckie studio Broken Games. Projekt stanowi rozwinięcie pomysłów z modyfikacji Castle Fight do Warcrafta III oraz Desert Strike do StarCrafta II.

Mechanika

Gra Rise of Legions to RTS, w którym gracze kolekcjonują karty, a następnie tworzą z nich talie pozwalające przywoływać jednostki na pola bitewne. Starcia toczą się w czasie rzeczywistym.

Produkcja oferuje kilka odmiennych frakcji i każda z nich posiada unikalnych wojowników oraz własną specjalizację. Biały Legion to ludzka armia, która podczas bitew pomaga sobie zaklęciami leczniczymi oraz ochronnymi. Zielony Legion również potrafi regenerować zdrowie swoich jednostek, jak również spowalniać ruchy wroga magicznymi korzeniami; jego skład wchodzą inteligentne rośliny, które mogą ewoluować w potężniejsze gatunki. Z kolei Czarny Legion składa się z potworów pochodzących z pustki, korzystających z zamrażających czarów oraz potrafiących wyrywać dusze wrogów w celu wywołania potężnych pasywnych umiejętności.

Tryby gry

Gra koncentruje się na potyczkach PvP przeciwko innym graczom. Dostępne są również wyzwania PvE, mające postać krótkich starć, gdzie musimy pokonać kontrolowanego przez sztuczną inteligencję bossa. Autorzy nie przewidzieli za to żadnej kampanii.

Kwestie techniczne

Rise of Legions oferuje dosyć prostą, ale miłą dla oka trójwymiarową oprawę graficzną, wykonaną w pełnym jasnych kolorów, lekko kreskówkowym stylu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 2.7 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Rise of Legions

Wymagania wiekowe Rise of Legions

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Rise of Legions

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Dual Core, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 10
Minimalne: Dual Core, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7

Rise of Legions – debiut RTS-a wzorowanego na modzie do Warcrafta III
Rise of Legions – debiut RTS-a wzorowanego na modzie do Warcrafta III

wiadomość23 lutego 2019

We wczesnym dostępie zadebiutowała gra Rise of Legions, czyli korzystający z modelu free-to-play sieciowy RTS studia Broken Games, który stanowi rozwinięcie pomysłów z popularnego moda Castle Fight do Warcrafta III.