Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2019, 08:59

autor: Aquma

The Division 2 na PC z większą liczbą pre-orderów niż część pierwsza

Yves Guillemot – prezes francuskiej firmy wydawniczej Ubisoft – stwierdził w czasie rozmowy z inwestorami, że liczba zamówień przedpremierowych na pecetową wersję The Division 2 jest większa niż w przypadku części pierwszej. Wyjaśnił też powody rezygnacji ze Steama na rzecz platform Uplay i Epic Games Store.

Pecetowe The Division 2 sprzedaje się dobrze. - The Division 2 na PC z większą liczbą pre-orderów niż część pierwsza - wiadomość - 2019-02-15
Pecetowe The Division 2 sprzedaje się dobrze.

THE DIVISION 2 W SKRÓCIE:

  1. Producent: Ubisoft
  2. Wydawca: Ubisoft
  3. Gatunek: strzelanka z elementami RPG (looter shooter)
  4. Platformy: PC (Uplay, Epic Games Store), PlayStation 4, Xbox One
  5. Data premiery: 15 marca 2019 roku

Ubisoft ogłosił wczoraj promocję, dzięki której pecetowcy zamawiający przedpremierowo The Division 2, otrzymają w prezencie inną pozycję z katalogu wydawniczego studia. Akcja dotyczy wyłącznie jednej platformy i wywołała obawy o to, czy rezygnacja ze Steam i umowa zawarta z Epic Games Store nie wpłynęły negatywnie na sprzedaż najnowszej sieciowej strzelanki francuskiej firmy.

Okazuje się jednak, że tytuł radzi sobie całkiem dobrze. Jak stwierdził w czasie rozmowy z inwestorami Yves Guillemot – prezes Ubisoftu – pecetowa wersja The Division 2 sprzedaje się przed premierą lepiej od części pierwszej. Wydawca przedstawił też powody, dla których zrezygnowano ze współpracy z Valve i nie ma tutaj żadnej niespodzianki – firma chce wspierać swój sklep i wierzy, że dzięki podjętym krokom będzie w stanie zarobić więcej pieniędzy.

Wzrasta liczba platform dystrybucyjnych walczących o świetną zawartość. W tej transakcji zobaczyliśmy okazję, aby zwiększyć ekspozycję gracza na nasz własny sklep, jednocześnie wspierając partnera, który bardzo ceni nasze gry i zapewnia materialnie lepsze warunki. (...) Wczesne dane wskazują, że to dobry ruch, ponieważ mamy więcej zamówień przedpremierowych na komputerach niż w przypadku pierwszego The Division, a pre-ordery w sklepie Ubisoft Store są sześciokrotnie wyższe. Uważamy, że ta umowa jest długoterminowo korzystna dla Ubisoft - powiedział Yves Guillemot.

Wygląda na to, że Ubisoft w gruncie rzeczy wykorzystuje Epic Games Store, by przekonać większą liczbę graczy do zakupów na własnej platformie cyfrowej. Teoretycznie pecetowcy wciąż mają wybór (być może dzięki temu ruch Francuzów, choć został zauważony, nie wywołał tak dużych kontrowersji jak umowa pomiędzy EGS i Deep Silver, dotycząca wyłączności komputerowego Metro Exodus), ale wycięcie Steam z równania powoduje, że wzrasta atrakcyjność Uplay – usługi starszej i bardziej rozwiniętej od sklepu Epic Games. Jak mawiają: z dwojga „złego” lepsze to, które się zna.

Wiele wskazuje na to, że The Division 2 będzie dla Ubisoftu większym sukcesem niż część pierwsza. Przypominamy, że gra zadebiutuje 15 marca. Poza komputerami będzie dostępna także na PlayStation 4 oraz Xboksie One. Na wszystkich platformach otrzymamy polską wersję językową (kinową – z napisami).

  1. Ubisoft – strona oficjalna
  2. Graliśmy w The Division 2 - to mogłoby być The Division 1,5