Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2019, 08:42

autor: Adrian Werner

Premiera Far Cry New Dawn

Nadszedł dzień premiery Far Cry: New Dawn, czyli postapokaliptycznego FPS-a firmy Ubisoft. Produkcja zbiera dobre, ale nie rewelacyjne recenzje.

Gra ukazała się na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. - Premiera Far Cry New Dawn - wiadomość - 2019-02-15
Gra ukazała się na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.
FAR CRY: NEW DAWN W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Ubisoft
  2. Wydawca: Ubisoft
  3. Gatunek: FPS
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 15 lutego 2019 r.

Doczekaliśmy się premiery Far Cry: New Dawn, czyli postapokaliptycznej strzelanki z otwartym światem. Gra trafiła na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Na wszystkich trzech platformach sprzętowych produkcja oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

Warto dodać, że w przypadku wydania PC projekt na razie dostępny jest tylko przez Uplay. Na Steamie produkcja zostanie odblokowana dopiero wieczorem.

W sieci zdążyło już pojawić się wiele recenzji gry. Najwięcej z nich dotyczy wersji na PlayStation 4, która posiada obecnie średnią ocen na poziomie 73% według serwisu Metacritic. Bardziej surowy był nasz redaktor, wystawiając produkcji notę 6.5/10.

Generalnie recenzenci chwalą klimat i ciekawie zaprojektowane misje. Gra krytykowana jest głównie za słaby wątek fabularny, w którym największym rozczarowaniem są bliźniaczki pełniące rolę głównych czarnych charakterów. Nie do końca udanym pomysłem okazało się również wprowadzenie elementów RPG. Takie rozwiązanie doskonale sprawdziło się w serii Assassin’s Creed, ale w przypadku marki Far Cry psuje lekko mechanizmy serii, powodując, że niektórzy wrogowie wymagają wpakowania w nich niedorzecznie dużej liczby pocisków.

Ponadto nie da się ukryć, że w praktyce jest to przeróbka Far Cry 5, bardziej przypominająca duży samodzielny dodatek niż zupełnie nową produkcję, choć należy pamiętać, że firma Ubisoft ustawiła cenę na znacznie niższym poziomie niż w przypadku swoich standardowych wysokobudżetowych premier.

  1. Recenzja gry Far Cry: New Dawn – farbowana apokalipsa
  2. Far Cry New Dawn - poradnik do gry
  3. Oficjalna strona gry