Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2022, 08:55

autor: Adrian Werner

Studio Ubisoftu pracujące nad grami Avatar i Star Wars straci szefa

Należące do firmy Ubisoft studio Massive Entertainment, które pracuje obecnie nad Avatar: Frontiers of Pandora i grą Star Wars, wkrótce opuści jego szef David Polfeldt.

Znany m.in. z serii Tom Clancy's The Division zespół Massive Entertainment wkrótce opuści jego szef – David Polfeldt.

Początkowo planował on jedynie półroczną przerwę, po której miał „rozpocząć nową przygodę” w będącej właścicielem studia firmie Ubisoft, ale zmienił zdanie i na początku roku poinformował wydawcę o zamiarze odejścia.

  1. David Polfeldt nie opuści zespołu z dnia na dzień. W pracy spędzi jeszcze kilka miesięcy, przygotowując grunt dla osoby, która go zastąpi na stanowisku szefa studia.
  2. Polfeldt to prawdziwy weteran, który w Massive Entertainment spędził siedemnaście lat. Ostatnio zarządzał on zespołami odpowiedzialnymi za Tom Clancy's The Division 2, nadchodzące Avatar: Frontiers of Pandora oraz niezapowiedzianą jeszcze w pełni grę Ubisoftu opartą na licencji Star Wars.
  3. Wcześniej pomagał m.in. przy World in Conflict oraz zarządzał zespołem, który odpowiadał za tryb multiplayer w Far Cry 3.
  4. W rozmowie opublikowanej w newsletterze Hit Points stwierdził, że nie widzi siebie w roli dobrego menadżera takiego studia, w jakie przeobraziło się Massive Entertainment. Niestety, nie podał żadnych konkretów.
Studio Ubisoftu pracujące nad grami Avatar i Star Wars straci szefa - ilustracja #1
David Polfeldt spędził w studiu Massive siedemnaście lat.

Ostatnio Ubisoft nie ma dobrej passy. Firma zmaga się z odpływem pracowników, a do tego dochodzą afery związane z dyskryminacją zatrudnionych osób.

Te problemy obejmują jednak głównie kanadyjskie studia wydawcy. Do tej pory cicho było o kłopotach w szwedzkim Massive Entertainment, więc trudno stwierdzić, czy również w tym zespole źle się dzieje.

Przypomnijmy, że najnowsza gra studia, czyli Tom Clancy's The Division 2, zadebiutowała w marcu 2019 roku na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Wersja komputerowa do dzisiaj dostępna jest wyłącznie w Epic Games Store oraz Ubisoft Store.

  1. Recenzja gry The Division 2 – postapokalipsa lepsza niż w Falloucie
  2. The Division 2 - poradnik do gry
  3. Oficjalna strona gry The Division 2

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej