Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS5XSX
Okładka Star Wars: Outlaws (PS5)
OkładkaStar Wars: Outlaws (PS5)

Star Wars: Outlaws

SW Outlaws | Star Wars (Ubisoft)

Przygodowa gra akcji TPP z otwartym światem, oparta na licencji Gwiezdnych wojen. W Star Wars: Outlaws wcielamy się w Key Vess, czyli szmuglerkę, która działa w podziemiu, skutecznie lawirując pomiędzy różnymi stronami.

Akcji | TPP | skradanki | Star Wars | sandbox | kosmiczne | filmy | statki kosmiczne | strzelanki | przygodowe gry akcji | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Star Wars: Outlaws Premiera

2024

PC PS5 XSX

Star Wars: Outlaws jest przygodową grą akcji z otwartym światem, osadzoną w uniwersum Gwiezdnych wojen. Produkcja została opracowana przez studio Ubisoft Massive i jest jednym z pierwszych projektów na licencji Star Wars od 2013 roku, które nie zostały wydane przez firmę Electronic Arts.

Fabuła

Akcję gry Star Wars: Outlaws osadzono pomiędzy wydarzeniami przedstawionymi w filmach Imperium kontratakuje oraz Powrót Jedi, będącymi piątą i szóstą częścią kinowej sagi. Twórcy zdecydowali się na ten okres w dziejach gwiezdnowojennego świata, gdyż był to moment prawdziwego rozkwitu podziemia; Rebelia nie zdołała jeszcze ugruntować swej pozycji, a pod nosem potężnego Imperium powstały przestępcze syndykaty, z Pyke i Huttami na czele, które doskonale poradziły sobie z wykorzystywaniem słabości systemu.

Główną bohaterką gry jest Kay Vess, czyli szmuglerka, której towarzyszymy podczas przemiany z młodej, niedoświadczonej dziewczyny w kobietę szanowaną przez cały przestępczy półświatek. Dzięki swym umiejętnościom protagonistka szybko staje się jednym z kluczowych narzędzi podziemia, co zmusza ją do gry po różnych stronach. W przygodach, które rzucają ją w rozmaite zakątki odległej galaktyki, biorą udział jej wierni przyjaciele – futrzasty Nix oraz zbuntowany droid o imieniu ND-5.

Mechanika

W Star Wars: Outlaws akcję oglądamy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Produkcja oferuje rozległy świat, zawierający szereg unikalnych planet. Znajdziemy na nich zarówno rozpościerające się po horyzont pustkowia, jak i gęsto zaludnione miasta, z kantynami pełnymi typów spod ciemnej gwiazdy i okazji do zarobku. Poszczególne globy możemy przemierzać na piechotę bądź przy użyciu szybkiego i zwinnego ścigacza.

Oprócz tego tytuł pozwala nam przejąć kontrolę nad statkiem kosmicznym bohaterki – Pionierem (ang. The Trailblazer). Zasiadając za jego sterami, przemierzamy przestrzeń międzyplanetarną, gdzie toczymy też zapierające dech w piersiach bitwy; oczywiście nie brakuje tu możliwości wykonywania kultowych skoków w nadświetlną, służących do pokonywania ogromnych dystansów w ułamku sekundy.

Motorem gry są zadania popychające do przodu fabułę, którym towarzyszą różnorodne misje i aktywności poboczne. Wykonując je, od czasu do czasu przychodzi nam podejmować decyzje, które rzutują na dalsze losy bohaterki i jej towarzyszy. Zlecenia polegają między innymi na przenikaniu do tajnych lokacji oraz wykradaniu z nich cennych przedmiotów, za które na czarnym rynku można zdobyć fortunę.

W ich realizacji często przeszkadzają nam przeciwnicy, z którymi toczymy dynamiczne starcia, robiąc użytek z blastera posiadającego różne tryby działania. Jako że adwersarze czasami miewają nad nami przewagę liczebną, często lepszym rozwiązaniem niż frontalny atak jest działanie po cichu i eliminowanie ich z zaskoczenia. Do bardziej taktycznego podejścia do rozwiązywania problemów zachęca też obecność Niksa, którego możemy wykorzystać między innymi do odwracania uwagi wrogów.

Kwestie techniczne

Star Wars: Outlaws może pochwalić się oprawą graficzną wysokiej jakości. Lokacje są różnorodne i pełne drobnych detali; złego słowa nie można również powiedzieć o modelach postaci, na czele z główną bohaterką, graną przez Humberly Gonzalez. Na uwagę zasługuje też warstwa audio, z klimatycznym soundtrackiem i dźwiękami charakterystycznymi dla uniwersum Gwiezdnych wojen.

Ostatnia modyfikacja 13 czerwca 2023

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 4,3 / 10 na podstawie 237 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Star Wars: Outlaws: 16+

PC
PS5
XSX