Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2018, 09:49

Assassin’s Creed Odyssey - porównanie graficzne wersji konsolowych

W sieci pojawiły się screeny z pecetowej wersji Assassin’s Creed Odyssey w 4K, pozwalające zobaczyć m.in. menu opcji graficznych. Warto także zwrócić uwagę na filmik pokazujący różnice w oprawie wizualnej na różnych konsolach.

Gra ukaże się w najbliższy piątek. - Assassin’s Creed Odyssey - porównanie graficzne wersji konsolowych - wiadomość - 2018-09-30
Gra ukaże się w najbliższy piątek.
ASSASSIN’S CREED ODYSSEY W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Ubisoft
  2. Wydawca: Ubisoft
  3. Gatunek: RPG
  4. Platformy: PC, XONE, PS4, Switch
  5. Data premiery: 5 października 2018 r.

Za niecały tydzień na rynku zadebiutuje Assassin’s Creed Odyssey, czyli najnowsza odsłona popularnego cyklu firmy Ubisoft. Nic dziwnego zatem, że ostatnio jesteśmy wręcz zasypywani nowymi materiałami z tego projektu. Najnowszymi tego owocami są screeny z wersji pecetowej. Możemy na nich obejrzeć, jak gra prezentuje się w rozdzielczości 4K, ale znacznie ciekawsze są obrazki pokazujące menu z opcjami graficznymi, pozwalające nam zobaczyć dokładnie, jakie elementy oprawy wizualnej będziemy mogli zmienić.

Generalnie opcji jest bardzo dużo, podobnie jak w przypadku zeszłorocznego Assassin’s Creed Origins, więc każdy gracz powinien móc dopasować ustawienia do własnych preferencji oraz możliwości swojego sprzętu. Pomocny w tym okaże się także wbudowany w grę benchmark.

Źródło: DSOGaming. - Assassin’s Creed Odyssey - porównanie graficzne wersji konsolowych - wiadomość - 2018-09-30
Źródło: DSOGaming.
Źródło: DSOGaming. - Assassin’s Creed Odyssey - porównanie graficzne wersji konsolowych - wiadomość - 2018-09-30
Źródło: DSOGaming.
Źródło: DSOGaming. - Assassin’s Creed Odyssey - porównanie graficzne wersji konsolowych - wiadomość - 2018-09-30
Źródło: DSOGaming.

Z kolei dla graczy czekających na konsolowe wydania Assassin’s Creed Odyssey warty uwagi powinien okazać się filmik przygotowany przez kanał Resero, który oferuje porównanie graficzne pomiędzy wersjami na PlayStation 4, PlayStation 4 Pro, Xboksa One, Xboksa One S oraz Xboksa One X.

Według tego materiału gra działa w 30 klatkach na sekundę na wszystkich pięciu konsolach. Zdarzają się okazjonalne spowolnienia, ale nie są one duże, choć trochę zaskakujący jest fakt, że te problemy pojawiają się nawet na Xboksie One X. Pod względem detali PlayStation 4 Pro i Xbox One X wygrywają oczywiście ze swoimi poprzednikami, zwłaszcza pod względem jakości tekstur. Co ciekawe, na filmiku PS4 Pro wydaje się triumfować nad konkurencyjną platformą Microsoftu dzięki lepszemu kontrastowi i bardziej nasyconym kolorom, ale to może być skutek ustawień.

Przypomnijmy na koniec, że gra ukaże się 5 października tego roku, równocześnie na PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Na wszystkich trzech platformach zaoferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami. Twórcy mają w planach również wersję na Nintendo Switch, ale wykorzysta ona technologię streamingu i na razie dostępna będzie tylko w Japonii.

  1. Wszystko o Assassin's Creed Odyssey
  2. Oto nowości w Assassin's Creed – czym Odyssey różni się od Origins?
  3. Graliśmy w Assassin's Creed Odyssey – pełnoprawne RPG?