Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2018, 08:05

Zapowiedziano Minecraft Dungeons

Studio Mojang zapowiedziało Minecraft: Dungeons, czyli samodzielną przygodową grę akcji zainspirowaną gatunkiem dungeon crawler, w której udamy się eksplorować pełne potworów podziemia, bagna i kaniony w kooperacji z innymi graczami.

Gra ukaże się w przyszłym roku. - Zapowiedziano Minecraft Dungeons - wiadomość - 2018-09-30
Gra ukaże się w przyszłym roku.
MINECRAFT: DUNGEONS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Mojang
  2. Wydawca: Microsoft
  3. Gatunek: przygodowa gra akcji
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: 2019 r.

Dzięki modom i prywatnym serwerom Minecraft może się pochwalić wieloma fanowskimi wariantami wzorowanymi na dungeon crawlerach. Teraz ten pomysł doczeka się oficjalnej interpretacji ze strony samych autorów gry. Zespół Mojang zapowiedział bowiem projekt Minecraft: Dungeons.

Będzie to samodzielna przygodowa gra akcji. Premiera zaplanowana została na przyszły rok. Na razie potwierdzono jedynie wersję pecetową. Oryginalny Minecraft ukazał się jednak także na wiele konsol i urządzeń mobilnych, więc spodziewamy się, że w przypadku najnowszego dzieła studia Mojang może być podobnie.

Ujawnione informacje na temat projektu są na razie dosyć skromne. W Minecraft: Dungeons naszym zadaniem będzie ocalenie wioski przed czarnym charakterem znanym jako Arch-Illager, dowodzącym armiami potworów. Podczas zabawy zwiedzimy nie tylko pełne pułapek i potworów lochy, ale również m.in. bagna i kaniony.

Będzie to przygodowa gra akcji, a nie RPG, więc zabraknie tradycyjnego systemu ulepszania statystyk bohaterów. Zamiast tego rozwój postaci odbywać się ma poprzez odnajdywanie coraz lepszego uzbrojenia i innego ekwipunku.

Minecraft: Dungeons zostanie opracowane tak, aby zapewniało dobrą rozgrywkę zarówno samotnemu graczowi, jak i drużynie, bawiącej się w trybie kooperacyjnym dla maksymalnie czterech graczy.

Warto na koniec wspomnieć, że wielu deweloperów próbowało już tworzyć gry łączące Minecrafta z RPG. Wystarczy tu wspomnieć o takich tytułach jak Trove czy Cube World. Okazały się one ciekawymi produkcjami, które jednak nie do końca spełniły pokładane w nich nadzieje. Liczymy, że studiu Mojang powiedzie się lepiej.

  1. Oficjalna strona gry