Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 września 2018, 19:21

autor: Ender

Ocenzurowana wersja filmu Deadpool 2 trafi do kin w grudniu tego roku

Wytwórnia Fox ogłosiła, że w grudniu tego roku do amerykańskich kin ponownie zawita Deadpool 2. Według niepotwierdzonych jeszcze informacji, będzie to ocenzurowana wersja obrazu z nowymi scenami i dialogami, która otrzyma ranking wiekowy PG-13. Poza tym przesunięciu uległy daty premier filmów Alita: Battle Angel oraz Dark Phoenix.

Niespodziewanie dla wszystkich wytwórnia Fox przedstawiła nowe plany związane z harmonogramem premier produkowanych przez nią obrazów. Debiut filmu Alita: Battle Angel, będącego adaptacją popularnej mangi science-fiction autorstwa Yukito Kishiro, którego producentem jest James Cameron, a reżyserem Robert Rodriguez, został przesunięty z 21 grudnia na 14 lutego przyszłego roku. W zamian za to na jego miejsce wskoczył Deadpool 2, który oryginalnie zawitał do kin w połowie maja tego roku. Według niepotwierdzonych jeszcze informacji, będzie to specjalna ocenzurowana wersja obrazu, która zawiera nowe sceny i dialogi pozbawione „soczystego” języka. Film ma otrzymać w USA upragnioną przez hollywoodzkich producentów kategorię wiekową PG-13, która gwarantuje największą możliwą widownię, w tym rodziny z dziećmi. Najprawdopodobniej obraz ukaże się w tej formie jedynie w Stanach Zjednoczonych.

Fox przetestuje, jak widownia zareaguje na nową i ugrzecznioną wersję Deadpoola - Ocenzurowana wersja filmu Deadpool 2 trafi do kin w grudniu tego roku - wiadomość - 2018-09-30
Fox przetestuje, jak widownia zareaguje na nową i ugrzecznioną wersję Deadpoola

Decyzja o ponownym wpuszczeniu do kin Deadpoola 2 pozwoli studiu bez zbędnego ryzyka przetestować zainteresowanie ugrzecznioną wersją wygadanego superbohatera, cieszącego się niezwykłą popularnością także wśród młodszej części widowni, która nie mogła zobaczyć filmu w kinach z rodzicami. W obliczu zbliżającego się przejęcia Foksa przez spółkę Disney stanowi też potencjalnie próbę przed debiutem Deadpoola u boku innych znanych herosów w filmowym uniwersum Marvela, którego wszystkie filmy otrzymały do tej pory znaczek PG-13.

Przesunięcie premiery Ality było również rozsądnym ruchem ze strony wytwórni. Dzieło Rodrigueza musiałoby bowiem konkurować bezpośrednio z kilkoma innymi superprodukcjami mającymi premierę w tym samym czasie, takimi jak Aquaman, Zabójcze maszyny i Mary Poppins powraca. Luty jest znacznie spokojniejszym miesiącem, który pozwoli obrazowi rozwinąć skrzydła i ułatwi jego promocję. Warto dodać, że data 14 lutego 2019 roku była zarezerwowana dotychczas dla filmu Dark Phoenix. Po decyzji dotyczącej Ality, najnowsza przygoda X-Menów ma ukazać się cztery miesiące później, a więc 7 czerwca.

W nowym harmonogramie Foksa Alita zajęła miejsce filmu Dark Phoenix, który trafi na ekrany dopiero w czerwcu - Ocenzurowana wersja filmu Deadpool 2 trafi do kin w grudniu tego roku - wiadomość - 2018-09-30
W nowym harmonogramie Foksa Alita zajęła miejsce filmu Dark Phoenix, który trafi na ekrany dopiero w czerwcu