Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4PSVSwitch
Okładka Our World Is Ended (PC)

Our World Is Ended

Our World Is Ended to gra visual novel od Red Entertainment. Wcielamy się w niej w Reijiego Gozena, który jest członkiem grupy Judgement 7 – młodej ekipy deweloperskiej, które pracując nad nową grą, niechcący tworzy demoniczny program, mogący wpływać na rzeczywistość.

Przygodowe | science fiction | 2D | visual novel

Okładka Our World Is Ended (PC)

data premiery gry:

9lis2017

PSV

18kwi2019

PS4 Switch

29maj2019

PC

Our World Is Ended to klasyczny przedstawiciel gatunku visual novel, stworzony przez Red Entertainment a wydany przez PQube. Jego akcja dzieje się w wiernie odwzorowanej dzielnicy Tokio – Asakusie. Fabuła Our World Is Ended kręci się wokół grupy Judgement 7 – młodego studia, które pracując nad nową grą, niechcący tworzy demoniczny program, który może wpływać na rzeczywistość.

Fabuła

Członkowie studia Judgement 7w czasie pracy nad grą, wykorzystującą nowy silnik o nazwie W.O.R.L.D., niechcący tworzą demoniczny program, który zaciera granice między fikcją a rzeczywistością. Powoduje to, że elementy gier tego studia zaczynają niszczyć Asakusę – jedną z dzielnic Tokio. Reiji Gozen, członek grupy Judgement 7, podejmuje więc heroiczną próbę uratowania świata i decyduje się na zniszczenie demonicznego programu.

Mechanika

W Our World Is Ended występują klasyczne rozwiązania znane z gatunku visual novel. Podstawą rozrywki są tutaj dialogi prowadzone przez głównego bohatera z szeregiem bohaterów niezależnych. Decyzje podejmowane w ich czasie mają znaczący wpływ na dalszy rozwój fabuły, co w ostateczności może doprowadzić do różnych zakończeń. Dodatkowo w grze zaimplementowano system nazwany S.O.S (Selection Of Soul). Działa on w momentach, w których bohater musi podjąć ważną decyzję; wówczas ekran trzęsie się i pojawia się lista możliwych do podjęcia wyborów (jej długość zależy od siły emocji bohatera – im silniejsze one są, tym więcej opcji). Opcje wynikające z działania tego systemu są jednak ograniczone czasowo – jeśli decyzja nie zostanie podjęta odpowiednio szybko, dodatkowe możliwości znikną.

Kwestie techniczne

Our World Is Ended wykorzystuje charakterystyczną dla gatunku grafikę 2D utrzymaną w mangowej stylistyce. Szczególną uwagę należy zwrócić na Asakusę – dzielnica Tokio została wiernie odwzorowana w stosunku do rzeczywistości; zgadzają się nawet nazwy poszczególnych ulic i miejsc.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 142,99 PLN

Gry podobne do Our World Is Ended

Klasyfikacja PEGI Our World Is Ended

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Our World Is Ended

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i3, 4 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 13 GB HDD, Windows 7/8.1/10

PSV
PC
PS4
Switch