Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2018, 09:41

autor: Aquma

The Long Dark otrzyma w grudniu trzeci epizod fabularny

Sandboksowy symulator przetrwania The Long Dark otrzyma w grudniu trzeci epizod kampanii fabularnej. Sporemu przebudowaniu i usprawnieniu ulegną także dwa poprzednie.

The Long Dark usprawni i rozbuduje tryb fabularny. - The Long Dark otrzyma w grudniu trzeci epizod fabularny - wiadomość - 2018-08-01
The Long Dark usprawni i rozbuduje tryb fabularny.

The Long Dark – pierwszoosobowy symulator przetrwania autorstwa niezależnego studia Hinterland – otrzyma w grudniu kolejny epizod fabularny. Trzeci z pięciu planowanych odcinków kampanii Wintermute przedstawi znane nam dotychczas wydarzenia z innej perspektywy – główną bohaterką będzie dr Astrid Greenwood.

W Epizodzie Trzecim grasz jako dr Astrid Greenwood, a opowieść rozpoczyna się po wydarzeniach w Milton, których doświadczyliśmy z punktu widzenia Mackenziego w odcinku pierwszym. Poznasz nowych ocalałych, odkryjesz nowy region i dowiesz się więcej o wydarzeniach sprzed i po zdarzeniu „First Flare”, które spowiło Great Bear Island - i być może resztę świata - w "długiej ciemności" – czytamy w notce zamieszczonej na profilu gry na platformie Steam.

Wraz z premierą trzeciego odcinka poważnemu przebudowaniu ulegną także dwa poprzednie. Celem przeprowadzonych zmian będzie rozbudowanie i mocniejsze zarysowanie fabuły (w szczególności dodanie nawiązań do Epizodu Trzeciego i kolejnych), zredukowanie liniowości misji (zarówno tych należących do wątku głównego, jak i pobocznych), pokazanie rozmów i scen z perspektywy pierwszoosobowej (z wykorzystaniem nowego UI), poprawienie jakości dialogów (napisano na nowo około 80% z nich) i usunięcie systemu Zaufania (ang. Trust). Gracze mogą się też spodziewać usprawnień w misji Bear Hunt oraz samouczku.

Niestety, wszystkie te zmiany niosą ze sobą pewną konsekwencję – stany gry z epizodów 1 i 2 nie będą kompatybilne z nową wersją, choć gracze, którzy już zdążyli je ukończyć, będą mogli bez przeszkód kontynuować przygodę w trzecim odcinku. Osoby wciąż przechodzące pierwszy lub drugi kawałek kampanii mają czas do grudnia, by się z nimi uporać.

The Long Dark zadebiutowało na PC, PlayStation 4 i Xboksie One w sierpniu 2017 roku. Gra została ciepło przyjęta przez recenzentów (u nas otrzymała wysoką notę 8,5). Warto odnotować, że poza kampanią Wintermute produkcja studia Hinterland posiada także tryb sandboksowy, który regularnie otrzymuje dodatki i usprawnienia (przykładem może być udostępniony w czerwcu tego roku patch Vigilant Flame, dodający nowy region i poprawiający mechanikę gotowania).

  1. Hinterland Games – strona oficjalna
  2. Recenzja gry The Long Dark – klimatyczny survival dla jednego gracza
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.