Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2017, 11:26

The Long Dark udanie opuszcza wczesny dostęp. Pięciokrotny wzrost popularności gry

1 sierpnia po niemal trzyletnim pobycie w fazie wczesnego dostępu gra The Long Dark ostatecznie zadebiutowała w finalnej wersji i zaliczyła natychmiastowy skok popularności - liczba jednocześnie grających osób wzrosła ponad pięciokrotnie.

Jeśli ktokolwiek myślał, że trzyletni pobyt w fazie wczesnego dostępu sprawił, że niezależny survival The Long Dark został zapomniany przez graczy, był w błędzie. Gra studia Hinterland ukazała się przedwczoraj w finalnej wersji, a deweloperzy mogą spokojnie mówić o udanym debiucie: w przeciągu ostatnich dwóch dni produkcja zaliczyła ponad pięciokrotny wzrost zainteresowania wśród graczy na PC i znalazła się na 25 miejscu w rankingu najczęściej odpalanych tytułów platformy Steam w tym tygodniu.

Przy nieludzkich temperaturach na zewnątrz trudno się oprzeć pokusie wyruszenia do mroźnej Kanady – choćby i wirtualnej. - The Long Dark udanie opuszcza wczesny dostęp. Pięciokrotny wzrost popularności gry - wiadomość - 2017-08-03
Przy nieludzkich temperaturach na zewnątrz trudno się oprzeć pokusie wyruszenia do mroźnej Kanady – choćby i wirtualnej.

Oczywiście nietrudno znaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy. Łatka, która w końcu zaktualizowała grę do wersji 1.0, nie tylko upiększa oprawę graficzną czy poprawia błędy, ale przede wszystkim udostępnia pierwsze dwa odcinki z zapowiedzianej jeszcze pod koniec 2015 roku kampanii fabularnej. Wielu graczy z pewnością chce się przekonać, jak deweloperom udało się pogodzić powolne tempo survivalowej rozgrywki z epizodyczną formą prowadzenia historii, a że każdy z rozdziałów to zabawa na co najmniej kilka godzin, The Long Dark zapewne będzie mogło się trochę nacieszyć zwiększoną popularnością. Na razie największa liczba grających jednocześnie osób to 14,3 tysiąca – ogromny wzrost w porównaniu do poprzednich miesięcy, kiedy wynik ten utrzymywał się w granicach 1-3,5 tysiąca. Oczywiście jest bardzo możliwe, że podobnie jak w innych produkcjach epizodycznych zainteresowanie spadnie po ukończeniu dostępnych odcinków, dzieło kanadyjskiego studia ma jednak do zaoferowania również tryb sandboksowy oraz kilka różnych wyzwań.

Pomimo trzyletniego pobytu w fazie wczesnego dostępu The Long Dark regularnie otrzymuje rewelacyjne oceny – aż 92% recenzji graczy na Steamie jest pozytywnych! - The Long Dark udanie opuszcza wczesny dostęp. Pięciokrotny wzrost popularności gry - wiadomość - 2017-08-03
Pomimo trzyletniego pobytu w fazie wczesnego dostępu The Long Dark regularnie otrzymuje rewelacyjne oceny – aż 92% recenzji graczy na Steamie jest pozytywnych!

The Long Dark zadebiutowało 1 sierpnia po niemal trzech latach w fazie wczesnego dostępu. Survival autorstwa firmy Hinterland na razie nie doczekał się wielu ocen ze strony prasy (naszą recenzję opublikujemy w ciągu najbliższych kilku dni), ale jeśli ufać graczom na Steamie, mamy do czynienia z naprawdę wymagającą, rozbudowaną i przede wszystkim klimatyczną produkcją. Wygląda więc na to, że deweloperzy w pełni zasłużyli na swój sukces.

  1. Oficjalna strona internetowa gry The Long Dark
  2. Gra The Long Dark w serwisie Steam