Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2017, 12:31

autor: Adrian Werner

Q.U.B.E. 2 - zapowiedziano kontynuację gry logicznej

Zespół Toxic Games zapowiedział Q.U.B.E. 2., czyli kontynuację popularnej pierwszoosobowej gry logicznej sprzed pięciu lat.

Gra ukaże się w przyszłym roku. - Q.U.B.E. 2 - zapowiedziano kontynuację gry logicznej - wiadomość - 2017-08-04
Gra ukaże się w przyszłym roku.
Q.U.B.E. 2 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Toxic Games
  2. Wydawca: Trapped Nerve
  3. Gatunek: gra logiczna
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 2018 r.

Wydana w 2012 roku popularna gra logiczna Q.U.B.E. doczeka się kontynuacji. Jej autorzy, czyli ludzie z brytyjskiego studia Toxic Games, właśnie zapowiedzieli drugą części serii, która zatytułowana została po prostu Q.U.B.E. 2. Produkcja zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera ma nastąpić w przyszłym roku.

Gra obsadzi nas w roli pochodzącej z Wielkiej Brytanii archeolog imieniem Amelia Cross. Fabuła rozpocznie się wraz przebudzeniem bohaterki na powierzchni tajemniczej obcej planety. Kobieta, wspólnie z towarzyszką Emmą, będzie musiała odkryć sposób na powrót do domu.

Pod względem mechanizmów rozgrywki Q.U.B.E. 2 stanowić ma rozwinięcie pomysłów z pierwszej części. Ponownie dostaniemy więc grę logiczną, w której wydarzenia obserwować będziemy z perspektywy pierwszoosobowej, a zabawa sprowadzi się głównie do rozwiązywania zagadek. Eksplorowane lokacje mają być w dużej części zbudowane z różnokolorowych sześcianów, a bohaterka wyposażona zostanie w rękawice pozwalające na manipulowanie tymi obiektami. Łamigłówki uatrakcyjni realistyczny silnik fizyczny.

Na razie niewiele wiadomo na temat zmian, jakie zaoferuje gra w porównaniu do pierwszego Q.U.B.E. Pokazane na screenach lokacje wydają się jednak znacznie bardziej różnorodne, a obecność towarzyszki podczas przygody zapewne wpłynie w jakiś sposób na przebieg rozgrywki.

  1. Oficjalna strona gry