Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2017, 13:12

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Wieści ze świata (Overwatch, Call of Duty: WWII, Yakuza Kiwami, Rocket League) 3/8/2017

Dziś piszemy o powrocie Letnich Igrzysk Olimpijskich do Overwatcha, nagrodzie za udział w beta-testach Call of Duty: WWII, darmowych dodatkach do gry Yakuza Kiwami oraz o popularności (34 mln graczy) i nowym systemie banowania cheaterów w Rocket League. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Overwatch - Letnie Igrzyska Olimpijskie powracają

Studio Blizzard Entertainment poinformowało na poniższym materiale wideo, że 8 sierpnia rozpocznie się kolejne wydarzenie w Overwatch. Mowa o Summer Games (Letnie Igrzyska Olimpijskie), czyli nowej edycji zeszłorocznego eventu. Zabawa potrwa do 29 dnia bieżącego miesiąca. W tym czasie ponownie będzie można rozgrywać mecze „piłkarskie” w ramach trybu Rozróba: Futbolúcio, aczkolwiek deweloper zmieni nieco balans oraz wprowadzi dodatkową mapę Sydney.

Skórki z zeszłego roku powrócą i dostępne będą w niższych cenach. Oczywiście nie zabraknie również nowych kosmetycznych elementów, m.in. dla Złomiarza i Łaski. Ceny poszczególnych gadżetów wynosić będą od 75 kredytów za pospolite egzemplarze aż po 3000 kredytów za legendarne. Natomiast za stare zapłacimy od 25 do 1000 kredytów.

Call of Duty: WWII – hełm za udział w beta-testach

25 sierpnia na konsoli PlayStation 4 rozpoczną się zamknięte beta-testy strzelanki Call of Duty: WWII. Studio Sledgehammer Games ujawniło, że wszystkie osoby, które wezmą udział w zabawie, otrzymają w dniu premiery gry (3 listopada 2017 roku) zestaw Private Beta Combat Pack. Zawierać będzie on kosmetyczne elementy, w tym widoczny poniżej hełm. Niby nic szczególnego, ale jest to całkiem miły ruch ze strony dewelopera.

Beta odbędzie się w dwóch etapach. Osoby składające zamówienia przedpremierowe na konsoli PlayStation 4 pograją w dniach 25-28 sierpnia. Druga faza potrwa od 1 do 4 września na Xboksie One i PlayStation 4. Jedynym pewnym sposobem na zdobycie kodu do testów jest pre-order produkcji.

Wieści ze świata (Overwatch, Call of Duty: WWII, Yakuza Kiwami, Rocket League) 3/8/2017 - ilustracja #1

Yakuza Kiwami – informacje o darmowych dodatkach

Yakuza Kiwami na PlayStation 4 zadebiutuje w europejskim PlayStation Store 29 sierpnia. Choć do premiery pozostało jeszcze trochę czasu, to już poznaliśmy szczegóły związane z darmowymi dodatkami, które pojawią się we wrześniu. W dniu premiery DLC będzie można uzyskać ich zawartość u Boba Utsunomii, znajdującego się w okolicach lokacji Tenkaichi Street Gate.

Najpierw, 5 września, ukaże się Kiwami Fun Pack, zawierający trzy przedmioty lecznicze (Toughness Emperor, Tauriner ++, Staminan Royale), strój Dragon Tattoo, zmodyfikowany pistolet oraz złoty talerz, który będzie można sprzedać.

12 września pojawi się Kiwami Street Pack z kolejnym strojem (Prison Escapee), czterema częściami Pocket Circuit (zabawkowe samochodziki) oraz przedmiotem Stone of Enduring chroniącym przed krytycznym atakiem (jednorazowy).

19 września zadebiutuje Kiwami Fun Pack 2, zawierający kolejny strój (Black Suit), następne trzy przedmioty lecznicze i służące do odnawiania kondycji (Toughness Infinity, Tauriner Maximum, Staminan Spark), Marlin Cannon (armata ręczna) oraz platynowy talerz (do sprzedania).

Ostatnim DLC będzie drugie Kiwami Street Pack (premiera 26 września). Otrzymamy w nim oczywiście nowy strój (Snake Skin Jacket), samochodzik Killer Bee oraz kilka części (Godspeed Motor, Super Slim Tires, Godspeed Gears, New Bumper Plate). Wszystko to uzupełni Sacrifice Stone – przedmiot, który jednorazowo ochroni nas przed śmiercią.

Rocket League z 34 milionami graczy

Studio Psyonix poinformowało, że Rocket League ma już 34 miliony graczy. Firma stara się, by gra była przyjaznym miejscem dla osób w każdym wieku, więc postanowiła nieco ulepszyć system Player Report, służący do zgłaszania niezbyt fajnych graczy. Do tej pory można było wyciszyć takiego delikwenta lub dać o nim znać deweloperom z menu wywoływanego podczas meczu. Twórcy wprowadzili jednak jeszcze jeden element – Language Ban. Pisząc w skrócie, jest to rozwiązanie wykrywające używanie obraźliwych i wulgarnych słów i automatycznie banujące osoby, które dopuściły się takich występków. Na początku będą to 24 godziny, później 72, tydzień, aż wreszcie gracz zostanie odcięty od rozgrywek online na zawsze. Obecnie system operuje tylko na 20 angielskich słowach i ich wariantach, ale ma się stale rozrastać i obsługiwać wiele języków.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: