Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2016, 15:23

autor: Góral

Overwatch z nowym trybem w stylu Rocket League

Studio Blizzard Entertainment przygotowało ciekawą atrakcję dla fanów gry Overwatch. Przez najbliższe trzy tygodnie, w ramach wydarzenia Letnie igrzyska, można bawić się w specjalnym trybie Rozróba: Futbolúcio, który przypomina rozgrywkę w Rocket League, tyle że bez samochodów.

Fani strzelanki Overwatch od studia Blizzard Entertainment doczekali się nowej aktualizacji produkcji, w związku ze zbliżającymi się Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi w Rio de Janeiro (start imprezy 5 sierpnia). W opublikowanym komunikacie deweloperzy wyjawili, że przez następne trzy tygodnie (do 22 sierpnia) zmagania sportowców świętowane będą w grze specjalnymi sezonowymi łupami, nowymi przedmiotami ozdobnymi oraz zabawą w trybie Rozróba: Futbolúcio. Pisząc w skrócie, jest to coś w rodzaju Rocket League, tyle że zamiast samochodów mamy jeżdżącego na rolkach Lucio – jednego z bohaterów Overwatch. W związku z tym rozgrywamy czterominutowe mecze futurystycznej piłki nożnej, w których bierze udział sześć osób (3 na 3). Spotkania odbywają się na Estádio das Ras, czyli „Stadionie Żab”. Nie jest to zwykły obiekt sportowy, gdyż znajdują się w nim trampoliny, ściany zwiększające szybkość poruszania się postaci i nie tylko.

Arena wzmacnia także zdolności Lucia, i jak twierdzą deweloperzy, „opanowanie jego interakcji z piłką” będzie kluczem do sukcesu. Podstawowy atak tej postaci został zastąpiony uderzeniem, dzięki czemu możemy dryblować, wymijać, podawać i strzelać z niewielkich odległości. Natomiast w przypadku chęci posłania piłki dalej, należy skorzystać z fali dźwiękowej. Poza tym Superzdolność Bariera Dźwiękowa pozwala mu przyciągać futbolówkę.

Dodatkowo Blizzard zdradził, że to pierwsze, ale nie ostatnie sezonowe wydarzenie. Szczegółów nie ujawniono, jednak w przyszłości możemy liczyć na kolejne atrakcje, limitowane przedmioty oraz nowe tryby gry.

Smuga w sportowym wdzianku. - Overwatch prawie jak Rocket League - wiadomość - 2016-08-03
Smuga w sportowym wdzianku.

Overwatch to pierwszoosobowa strzelanka stworzona przez ekipę Blizzard Entertainment. W produkcji wcielamy się w rozmaitych herosów, różniących się od siebie mocami i wyposażeniem, a zabawa polega na toczeniu drużynowych starć, walcząc o władzę na danej mapie. Gra dostępna jest od 24 maja na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach osobistych.