Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2016, 15:23

autor: Góral

Overwatch z nowym trybem w stylu Rocket League

Studio Blizzard Entertainment przygotowało ciekawą atrakcję dla fanów gry Overwatch. Przez najbliższe trzy tygodnie, w ramach wydarzenia Letnie igrzyska, można bawić się w specjalnym trybie Rozróba: Futbolúcio, który przypomina rozgrywkę w Rocket League, tyle że bez samochodów.

Fani strzelanki Overwatch od studia Blizzard Entertainment doczekali się nowej aktualizacji produkcji, w związku ze zbliżającymi się Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi w Rio de Janeiro (start imprezy 5 sierpnia). W opublikowanym komunikacie deweloperzy wyjawili, że przez następne trzy tygodnie (do 22 sierpnia) zmagania sportowców świętowane będą w grze specjalnymi sezonowymi łupami, nowymi przedmiotami ozdobnymi oraz zabawą w trybie Rozróba: Futbolúcio. Pisząc w skrócie, jest to coś w rodzaju Rocket League, tyle że zamiast samochodów mamy jeżdżącego na rolkach Lucio – jednego z bohaterów Overwatch. W związku z tym rozgrywamy czterominutowe mecze futurystycznej piłki nożnej, w których bierze udział sześć osób (3 na 3). Spotkania odbywają się na Estádio das Ras, czyli „Stadionie Żab”. Nie jest to zwykły obiekt sportowy, gdyż znajdują się w nim trampoliny, ściany zwiększające szybkość poruszania się postaci i nie tylko.

Arena wzmacnia także zdolności Lucia, i jak twierdzą deweloperzy, „opanowanie jego interakcji z piłką” będzie kluczem do sukcesu. Podstawowy atak tej postaci został zastąpiony uderzeniem, dzięki czemu możemy dryblować, wymijać, podawać i strzelać z niewielkich odległości. Natomiast w przypadku chęci posłania piłki dalej, należy skorzystać z fali dźwiękowej. Poza tym Superzdolność Bariera Dźwiękowa pozwala mu przyciągać futbolówkę.

Dodatkowo Blizzard zdradził, że to pierwsze, ale nie ostatnie sezonowe wydarzenie. Szczegółów nie ujawniono, jednak w przyszłości możemy liczyć na kolejne atrakcje, limitowane przedmioty oraz nowe tryby gry.

Smuga w sportowym wdzianku. - Overwatch prawie jak Rocket League - wiadomość - 2016-08-03
Smuga w sportowym wdzianku.

Overwatch to pierwszoosobowa strzelanka stworzona przez ekipę Blizzard Entertainment. W produkcji wcielamy się w rozmaitych herosów, różniących się od siebie mocami i wyposażeniem, a zabawa polega na toczeniu drużynowych starć, walcząc o władzę na danej mapie. Gra dostępna jest od 24 maja na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach osobistych.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Overwatch

Overwatch