Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4XONEPC
Okładka The Metronomicon: Slay the Dance Floor (PS4)

The Metronomicon: Slay the Dance Floor

The Metronomicon: Slay the Dance Floor to rozszerzone wydanie PC-towej gry The Metronomicon z 2016 roku. Produkcję wzbogacono o dodatek Slay the Dance Floor i wydano na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Co ważne, posiadacze komputerowego oryginału otrzymali DLC za darmo.

Zręcznościowe | rytmiczne | muzyczne | indie | kooperacja

Okładka The Metronomicon: Slay the Dance Floor (PS4)

producent: Puuba

wydawca: Akupara Games

Strona oficjalna

data premiery gry:

29sie2017

PS4

30sie2017

XONE PC

The Metronomicon: Slay the Dance Floor to niecodzienna mieszanka gry RPG z produkcją rytmiczną przeznaczona na platformę PC, XONE i PS4. Jest to rozszerzona wersja PC-towego The Metronomicon wypuszczonego w 2016 roku. Na konsolach projekt od razu ukazał się z dodatkiem Slay the Dance Floor wprowadzającym do zabawy m.in. tryb co-op. Posiadacze komputerowego oryginału otrzymali rozszerzenie za darmo.

Tytuł stworzyło niezależne studio Puuba. Firma nie ma na swoim koncie żadnych dużych hitów, ale części osób może być znana z wydanego w 2015 roku The Weaponographist. Natomiast wydawcą jest Akupara Games, mająca w swoim portfolio takie tytuły jak Star Vikings Forever i Whispering Willows.

Mechanika

Bierzemy udział w fantastycznej przygodzie polegającej głównie na toczeniu w rytm muzyki pojedynków z potworami i niebezpiecznymi ludźmi. Walka przebiega w sposób znany chociażby z gier muzycznych w stylu serii Guitar Hero. By atakować i bronić się, musimy wciskać odpowiednie przyciski spadające z góry ekranu w stronę jednej z czterech postaci. Bardzo ważny jest fakt, że pomiędzy bohaterami możemy przełączać się w trakcie walki, wykorzystując ich unikalne zdolności. Jeden heros jest bowiem dobry w zadawaniu ciosów, drugi leczy itd.

Jak w każdym szanującym się RPG-u, tak i w The Metronomicon: Slay the Dance Floor zdobywamy doświadczenie pozwalające nam rozwijać bohaterów. Ponadto podczas przygody wchodzimy w posiadanie coraz to lepszego wyposażenia oraz rekrutujemy nowych wojaków.

Tryby gry

The Metronomicon: Slay the Dance Floor na platformę PC, XONE i PS4 oferuje rozgrywkę w kampanii fabularnej oraz w kilku trybach takich jak Arena, służąca do pojedynkowania się z przeciwnikami, czy Freeplay, gdzie możemy powalczyć sobie w rytm muzyki bez żadnych konsekwencji. Ponadto Daily Challenges zapewniają codziennie aktualizowaną dawkę wyzwań.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna The Metronomicon: Slay the Dance Floor jest po prostu dobra. Grę zrealizowano w kreskówkowym stylu, walkom towarzyszą przyjemne dla oczu efekty specjalne, ale główną atrakcją jest warstwa audio. Deweloperzy zatroszczyli się o zróżnicowaną ścieżkę dźwiękową, nad którą pracowali m.in. YACHT, Perturbator, J-Punch i Dj CUTMAN. Dodatkowo ekskluzywne utwory dorzucili Jimmy Urine z Mindless Self Indulgenc i Shiny Toy Guns.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Gry podobne do The Metronomicon: Slay the Dance Floor

Klasyfikacja PEGI The Metronomicon: Slay the Dance Floor

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Metronomicon: Slay the Dance Floor

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 2.5 GB HDD
  • Windows 7/8.1/10
PS4
XONE
PC