Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4XONEPC
Okładka Circuit Breakers (PS4)

Circuit Breakers

Produkcja typu shoot'em up, w której gracze stają naprzeciw hord przeciwników kontrolowanych przez FIRST, czyli zbuntowaną sztuczną inteligencję.

Akcji | science fiction | 2D | multiplayer | top-down | shoot 'em up | kooperacja

Okładka Circuit Breakers (PS4)

data premiery gry:

17lis2015

PC

25lip2017

PS4 XONE

Circuit Breakers jest shoot'em upem opracowanym przez niezależne studio Triverske. Produkcja zadebiutowała na komputerach osobistych, gdzie przez dłuższy czas była rozwijana i rozbudowywana, a następnie pojawiła się również na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Jej wydanie na wszystkich platformach wzięła na swoje barki firma Excalibur Games.

Fabuła

Akcja Circuit Breakers toczy się w dalekiej przyszłości, kiedy to ludzkość zakończyła prace nad sztuczną inteligencją. FIRST, bo tak ją nazwano, zbuntowała się przeciw swoim twórcom i w obawie o własną przyszłość uciekła na odległą planetę, gdzie rozpoczęła budowę prywatnej armii, przygotowując się do wojny na olbrzymią skalę. Gracze wcielają się w śmiałków, którzy zostają wysłani z misją jej ostatecznego unicestwienia, nim sprawy całkowicie wymkną się spod kontroli.

Mechanika

W wydanym na platformę PS4, XONE i PC Circuit Breakers akcję obserwujemy z kamery zawieszonej wysoko nad głowami bohaterów (mowa o perspektywie top-down). Rozgrywka polega przede wszystkim na eksterminacji hord adwersarzy – dynamiczne potyczki toczą się w czasie rzeczywistym, a w ich trakcie robimy użytek z rozbudowanego arsenału. Do naszej dyspozycji oddano kilku żołnierzy zróżnicowanych przede wszystkim pod kątem umiejętności bojowych i preferowanego oręża – podczas gdy Aldo korzysta z karabinu maszynowego, Shelby eliminuje przeciwników przy użyciu shotguna, Samson sieje popłoch w szeregach oponentów przy użyciu wyrzutni rakiet, z kolei Tay robi użytek z działka laserowego.

W grze zaimplementowano system ulepszania broni – pokonani przeciwnicy pozostawiają po sobie kryształy tak zwanego Energium, czyli cennego minerału drastycznie zwiększającego możliwości potraktowanej nim giwery. Niemniej, dokonane przez nas ulepszenia nie mają permanentnego charakteru – chcąc utrzymać statystyki oręża na konkretnym poziomie, musimy nieustannie dbać o właściwy zapas Energium. W trakcie zmagań istotne jest również odpowiednie wykorzystanie tarczy, która chroni nas przed atakami – co ciekawe, podczas gdy pecetowi gracze mogą prowadzić ostrzał w trakcie korzystania z oferowanej przez nią ochrony, na konsolach usunięto ową możliwość (w zamian zmniejszając ilość wykorzystywanego przez nią Energium). Tarczy można też używać w mniej konwencjonalny sposób – na przykład do odpychania oponentów.

Zabawę urozmaicają dobierane przez nas modyfikatory, które odblokowujemy w miarę postępów – mogą one zarówno ułatwić rozgrywkę (na przykład poprzez zwiększenie ilości życia bohaterów), jak i ją utrudnić (zwiększając wytrzymałość przeciwników).

Tryby gry

W Circuit Breakers można grać w pojedynkę lub w towarzystwie innych graczy – kiedy dołączają do nas inni śmiałkowie, poziom trudności jest automatycznie skalowany w celu zachowania właściwego stopnia wyzwania. Ponadto posiadacze PlayStation 4 mogą skorzystać z funkcjonalności Share Play, co pozwala użyć lokalnego trybu multiplayer jako ekwiwalentu nieobecnego w grze, sieciowego co-opa.

Kwestie techniczne

Dwuwymiarowa, pixelartowa oprawa graficzna Circuit Breakers prezentuje przeciętny poziom wykonania. Całość utrzymano w stylistyce przywodzącej na myśl hity z przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Gry podobne do Circuit Breakers

Klasyfikacja PEGI Circuit Breakers

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Circuit Breakers

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core Duo 2.5 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8600 GTS/Radeon 3850 lub lepsza, 80 MB HDD, Windows XP

PC
PS4
XONE