Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 stycznia 2015, 18:58

autor: Góral

The Long Dark - zimowy survival sandbox sprzedał się w ponad 250 tys. egzemplarzy

Studio Hinterland poinformowało, że dostępna od września 2014 roku w ramach Steam Early Access gra The Long Dark sprzedała się w nakładzie przekraczającym 250 tys. egzemplarzy. Przy okazji opublikowano infografikę z kilkoma ciekawymi danymi.

W The Long Dark musimy przetrwać w mroźnym środowisku. - The Long Dark - zimowy survival sandbox sprzedał się w ponad 250 tys. egzemplarzy - wiadomość - 2015-01-15
W The Long Dark musimy przetrwać w mroźnym środowisku.

Studio Hinterland poinformowało, że wydane we wrześniu 2014 roku w Steam Early Access The Long Dark okazało się sporym sukcesem, zwłaszcza jak na nieukończoną grę niezależną. W przesłanej wiadomości prasowej ujawniono, że tytuł sprzedał się do tej pory w nakładzie przekraczającym 250 tys. egzemplarzy. Jednocześnie przygotowano infografikę zawierającą kilka ciekawych danych. Okazało się m.in., że największą popularnością projekt cieszy się w Stanach Zjednoczonych, Rosji i Niemczech. Średnio gracze spędzają przy The Long Dark 5 godzin i 40 minut, a od premiery wczesnej wersji, tytuł otrzymał aż dwadzieścia aktualizacji (sporo jak na nieco ponad trzy miesiące obecności na rynku). To oczywiście nie wszystko, pozostałe ciekawostki znajdziecie na poniższej grafice.

The Long Dark - zimowy survival sandbox sprzedał się w ponad 250 tys. egzemplarzy - ilustracja #2
The Long Dark w skrócie:
  • Gatunek: survival sandbox
  • Deweloper: Hinterland Studio
  • Platformy sprzętowe: komputery PC
  • Data premiery: 22 września 2014 roku (Early Access)

Przy okazji zapowiedziano, że zaplanowana na koniec bieżącego miesiąca aktualizacja produkcji, będzie tak duża, że niemal podwoi obecną zawartość gry. Twórcy wprowadzą m.in. nowe lokacje oraz kolejne zagrożenia.

„Naszym celem związanym z The Long Dark było stworzenie zupełnie innego doświadczenia – artystycznej gry survivalowej. Uważaliśmy, że produkcja będzie dość niszowa. Myśl, że ćwierć miliona osób podziela naszą wizję, nawet w tej początkowej fazie, jest niezwykle satysfakcjonująca” – powiedział Raphael Van Lierop, dyrektor kreatywny w studiu Hinterland.

The Long Dark - zimowy survival sandbox sprzedał się w ponad 250 tys. egzemplarzy - ilustracja #3The Long Dark to przedstawiciel modnego w ostatnim czasie gatunku gier survivalowych. Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, a do naszych głównych zadań należy przede wszystkim eksploracja udostępnionego terenu w poszukiwaniu schronienia i rzeczy niezbędnych do przetrwania w mroźnym środowisku. Za produkcję odpowiada zespół Hinterland, założony w 2012 roku przez współtwórców takich tytułów, jak Warhammer 40,000: Dawn of War, Company of Heroes czy Far Cry 3. The Long Dark kupicie w sklepie Steam w cenie 19,99 euro (około 86 zł).