Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 4 lipca 2022, 21:44

5 gier survival za mniej niż 50 zł wartych zakupu na Steam Summer Sale 2022

Steam Summer Sale 2022 trwa. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was przegląd ofert na survivale, za które zapłacicie mniej niż 50 zł.

Steam Summer Sale trwa w najlepsze. Promocje obejmują tysiące różnych produkcji z każdego dostępnego gatunku. W tej wiadomości zebraliśmy 5 ciekawych survivali, za które zapłacicie obecnie mniej niż 50 zł.

Project Zomboid za 48,23 zł

Moje osobiste odkrycie z ostatnich dni. Muszę przyznać, że dawno nic nie wciągnęło mnie tak bardzo jak Project Zomboid. Tytuł ten przenosi nas do opanowanego przez zombie amerykańskiego hrabstwa Knox Country w stanie Kentucky. Naszym zadaniem jest po prostu przetrwanie. W tym celu należy zbierać surowce, zabezpieczyć swoją kryjówkę oraz zapewnić sobie broń. Za wykonywane czynności otrzymujemy doświadczenie w szeregu różnych kategorii. Dodatkowo nasza śmierć jest permanentna. Powoduje to, że cały postęp postaci zostaje utracony.

Muszę przyznać, że produkcja pozytywnie mnie zaskoczyła. Owszem jest ona momentami absurdalnie trudna, ale nadal jest to pozycja niesamowicie grywalna. Należy mieć jednak na uwadze, że tytuł rozwija skrzydła w rozgrywce wieloosobowej.

Project Zomboid na Steam

Valheim za 50,39 zł

Tak, wiem, przekracza to cenę w podaną tytule, ale tak nieznacznie, że nie mogłam się powstrzymać. Jest to bowiem jedna z najlepszych pozycji w tym gatunku. W Valheim wcielamy się w martwego wojownika trafiającego do tytułowej krainy. Tam musi zdobyć przychylność bogów, by w ostateczności trafić do mitycznej Valhalli.

Cała rozgrywka toczy się proceduralnie generowanym świecie. Na początku trafiamy do stosunkowo bezpiecznego biomu, gdzie nie uświadczymy zbyt wielu zagrożeń. Z czasem jednak, będziemy musieli opuścić wspomnianą strefę i udać się do bardziej niebezpiecznych obszarów. To właśnie w nich znajdują się surowcowe niezbędne do tworzenia zaawansowanych przedmiotów. W produkcji znalazły się również elementy RPG. Wykonywanie czynności lub korzystanie z odpowiednich narzędzi, daje nam doświadczenie, potrzebne do rozwoju konkretnych umiejętności.

W Valheim spędziłam ponad 200 godzin i nie żałuję ani minuty. Przyjemna mechanika budowania pozwala tworzyć wspaniałe konstrukcje. Najprostsze czynności mogą stanowić zagrożenie (niech żyje zgon od ściętego przed sekundą drzewa), co sprawia, że trudno popaść w rutynę. A do tego satysfakcjonująca eksploracja. Survival niemal idealny.

Valheim na Steam

The Long Dark za 31,24 zł

The Long Dark to sandboksowy survival. Podczas przygody poznajemy losy pilota Williama Mackenziego oraz doktor Astrid Greenwood. Para przetrwała geomagnetyczną burzę, w wyniku której doszło do wyłączenia wszystkich urządzeń elektronicznych. Naszym zadaniem jest przetrwanie w trudnym środowisku, w którym panują skrajnie niskie temperatury. W związku z klimatem, bardzo trudno jest zdobyć zapasy potrzebne do przetrwania, takie jak woda oraz pożywienie.

Tytuł broni się głównie klimatem. The Long Dark świetnie buduje poczucie osamotnienia i napięcie związane z trudnymi warunkami. Należy również mieć na uwadze, że gra posiada wysoki poziom trudności, więc łatwo jest się od niego odbić.

The Long Dark na Steam

Darkwood za 11,99 zł

Darkwood to mroczny survival horror ukazany w perspektywie z góry, w którym trafiamy do losowo generowanego lasu. Cała rozgrywka opiera się na dwóch elementach:

  1. za dnia eksplorujemy świat w poszukiwaniu surowców;
  2. nocą barykadujemy się w domu i próbujemy obronić się przed atakami złowrogich istot.

Podczas przygody natrafimy również na szereg nadnaturalnych istot.

Cała produkcja charakteryzuje się niesamowitym klimatem, który świetnie oddaje realia świata. Szczególnie dobrze zrealizowana została oprawa dźwiękowa. Potrafi ona przyprawić o gęsią skórkę. Jeśli więc lubicie tego typu klimaty, to jest to dla Was tytuł idealny. Szczególnie, za taką cenę.

Darkwood na Steam

The Survivalists za 22,49 zł

The Survivalists to survival, w którym wcielmy się w uwięzionych na bezludnej wyzwie rozbitków. Ich zadaniem jest przetrwanie w nieprzyjaznych warunkach. W tym celu musimy wykonywać typowe dla gatunku czynności, takie jak zbieranie i tworzenie przedmiotów, budowa bazy, polowanie na zwierzęta, a także wykonywaniu zadań. Istotną rolę odgrywają również podróże między kolejnymi wyspami. Całość została oprawiona w przyjemną dla oka oprawę graficzną.

Trzeba mieć na uwadze, że cała mechanika przetrwania jest dość uproszczona. Mimo to jest to całkiem dobra produkcja, której warto dać szansę.

The Survivalists na Steam

Gry survivalowe – pozostałe promocje

  1. Don't Starve (angielski) – 8,99 zł (-75%)
  2. Oxygen Not Included (angielski) – 35,99 zł (-60%)
  3. Starbound (angielski) – 21,59 zł (-60%)
  4. Terraria (polski) – 17,99 zł (-50%)
  5. This War of Mine (polski) – 11,99 zł (-80%)

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej