filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 lipca 2022, 19:25

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

James Cameron porównuje sequele Avatara do Władcy Pierścieni

W najnowszym wywiadzie reżyser megaprodukcji Avatar, James Cameron, porównał prace nad sequelami filmu do powieści Tolkiena.

Avatar: Istota wody/ Źródło: YouTube/20th Century Studios Polska.

W związku ze zbliżającą się wielkimi krokami premierą długo wyczekiwanej kontynuacji oryginalnego Avatara, powoli rozkręca się karuzela promująca nadchodzący sequel rekordowej produkcji z 2009 rokują. Zarówno obsada aktorska, jak i twórcy, udzielaj masę wywiadów, w czasie których przybliżają realia pracy nad drugą częścią zatytułowaną Avatar: Istota wody. W jednym z nich wziął udział reżyser projektu, James Cameron.

Rozmawiając z magazynem Empire, twórca otworzył się i opowiedział o na planachy, które stopniowo wprowadza w życie od ponad dekady. Co ciekawe, skalę historii mieszkańców Pandory, Cameron porównał do książek z cyklu Władca Pierścieni.

Gdy zaczynaliśmy pracę, powiedziałem ówczesnym władzom Foxa: "Zrobię to, ale musimy na to spojrzeć na to szerzej. Nie chcę po prostu zrobić jednego filmu, potem następnego i następnego. Chcę opowiedzieć większą historię.". Wyjaśniłem im to tak: "Wyobraźcie sobie serię powieści jak Władca Pierścieni, których adaptacji dokonujecie.". To było świetne w teorii, ale wówczas musiałem stworzyć te powieści, które będę adaptować – wyznał reżyser.

Należy także dodać, że Cameron, wahał się, czy powinien w ogóle tworzyć kolejną część Avatara, bowiem w związku z popularnością oryginału, ciążyła ogromna presja zarówno na jego osobie, jak i ewentualnym projekcie.

Musiałem długo myśleć nad tym, czy w ogóle chcę robić kolejną część. Kiedy stworzyło się coś, co osiągnęło taki sukces, trzeba się zastanowić, czy na pewno chce się znowu wchodzić do tej samej rzeki. Istnieje ogromna presja. Myślałem z dwa lata, zanim doszliśmy do porozumienia – powiedział w rozmowie z Empire Cameron.

Na sam koniec przypomnijmy, że reżyser kręcił dwie części Avatara jednocześnie. Pierwszy sequel ma zadebiutować w grudniu, a trzecia część serii za 2 lata. W planach są Avatar 4 i Avatar 5, które także mają być realizowane razem.

Dla osób, które zainteresowane są nadchodzącym widowiskiem, poniżej prezentujemy efektowny zwiastun dzieła.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Autor ima się różnorodnej tematyki. Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej