Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4PC
Okładka Adventure Time: Magic Man's Head Games (PS4)

Adventure Time: Magic Man's Head Games

Trójwymiarowa platformówka oparta na motywach serialu animowanego znanego w Polsce pod tytułem Pora na przygodę!. Adventure Time: Magic Man's Head Games wymaga do działania gogli rzeczywistości wirtualnej.

Przygodowe | TPP | seriale animowane | platformówki 3D | Oculus Rift | PlayStation VR | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

Okładka Adventure Time: Magic Man's Head Games (PS4)

data premiery gry:

anulowana

PS4

5kwi2016

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Adventure Time: Magic Man's Head Games wydano między innymi na PC i PS4. Produkcja jest dziełem zespołu deweloperskiego Turbo Button, który koncentruje się na tworzeniu gier przeznaczonych na gogle wirtualnej rzeczywistości. Studio ma w swoim portfolio takie tytuły jak SMS Racing oraz Floor Plan. Tym razem mamy do czynienia z trójwymiarową platformówką, w której gracze przemierzają fantastyczną krainę i walczą z napotkanymi po drodze przeciwnikami.

Fabuła

Podobnie jak ma to miejsce w przypadku innych gier opartych na licencji serialu Pora na przygodę!, w Adventure Time: Magic Man's Head Games na PC i PS4 gracz wciela się w Finna oraz Jake'a. Bohaterowie zwiedzają fantastyczną Krainę Ooo, próbując zdjąć klątwę rzuconą przez Magicznego Gościa. Interesującym aspektem tego tytułu jest łamanie czwartej ściany – herosom zdarza się zwracać bezpośrednio do gracza.

Mechanika

Akcja prezentowana jest z perspektywy trzeciej osoby, a gracz może nie tylko swobodnie poruszać się po trójwymiarowym środowisku, lecz także rozglądać po otoczeniu. Schemat rozgrywki nie odbiega od kanonu spotykanego w platformówkach, więc zabawa polega na skakaniu po platformach, unikaniu rozmaitych pułapek i przeszkód oraz walce z przeciwnikami. Na naszej drodze stają bowiem między innymi gnomy oraz mordercze kanapki, które należy unicestwiać przy użyciu miecza. Protagoniści dysponują zróżnicowanymi umiejętnościami — Finn potrafi walczyć, z kolei Jake zdolny jest do rozciągania się oraz szybowania. Niski poziom trudności sprawia, że produkcją mogą cieszyć się również najmłodsi gracze.

Kwestie techniczne

Adventure Time: Magic Man's Head Games na PC i PS4 rozgrywa się w trójwymiarowym środowisku. Oprawa graficzna jest ładna i kolorowa, czerpiąc garściami z telewizyjnego oryginału. W ucho wpada również muzyka, a osoby, które podkładają głosy pod bohaterów serialu Pora na przygodę!, także tutaj wcieliły się w poszczególne postacie. Gra wymaga do działania gogli wirtualnej rzeczywistości.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Adventure Time: Magic Man's Head Games

Wymagania wiekowe Adventure Time: Magic Man's Head Games

odpowiednia dla każdego wieku

PC
PS4