Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Halo Online (PC)

Halo Online PC

Sieciowa strzelanka FPP w modelu free-to-play, reprezentująca słynną markę Halo i przygotowana głównie z myślą o krajach Europy Wschodniej. Maksymalnie 16 graczy toczy starcia na rozległych arenach z użyciem pojazdów.

Akcji | FPP | science fiction | zagraj za darmo | FPS | sieciowe | multiplayer | strzelanki

PC Windows
Okładka Halo Online (PC)

producent: Saber Interactive

rosyjskarosyjska

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Halo Online to swego rodzaju spin-off słynnej serii Halo, znanej przede wszystkim wśród posiadaczy konsol z rodziny Xbox. Omawiana produkcja reprezentuje gatunek sieciowych strzelanek i została przygotowana przede wszystkim z myślą o użytkownikach pecetów – zwłaszcza tych mieszkających w krajach euroazjatyckiej Wspólnoty Niepodległych Państw (Rosja i większość byłych republik Związku Radzieckiego). Tytuł przygotowało studio Saber Interactive, mające na koncie m.in. współpracę z 343 Industries przy opracowywaniu Halo: The Master Chief Collection, a także całkiem udaną własną strzelankę TimeShift z 2007 roku. Halo Online funkcjonuje w modelu darmowym z mikropłatnościami.

Gra została pozbawiona kampanii fabularnej, skupiając zabawę na wieloosobowej rywalizacji. Akcję osadzono w tajemnym ośrodku szkoleniowym UNSC, gdzie żołnierze Spartan-IV rozwijają wspólnie swoje umiejętności, biorąc udział w grach wojennych i testując eksperymentalną technologię.

W meczach bierze udział maksymalnie 16 graczy, toczących starcia pieszo lub z wykorzystaniem pojazdów. Przed rozpoczęciem zabawy wybieramy klasę postaci, ale nie brakuje także specjalnego uzbrojenia rozsianego po mapach, podobnie jak rozmaitych „power-upów”. Wyposażenie – broń i zbroje – występuje w wielu odmianach różniących się statystykami, a ponadto podlega daleko posuniętej modyfikacji. Nasz żołnierz rozwija się z meczu na mecz, zyskując kolejne rangi i odblokowując nowe możliwości w postaci tzw. „perków”. Areny zostały zaprojektowane od podstaw z myślą o Halo Online (nie uświadczymy recyklingu lokacji z poprzednich gier z serii Halo).

Mikropłatności obejmują broń, pancerze i „power-upy” do nabycia. Warto też zwrócić uwagę na implementację systemu codziennych wyzwań, charakterystycznego dla gier free-to-play.

Gra powstała na mocno zmodyfikowanym silniku Halo 3 i oferuje grafikę na poziomie zbliżonym do Halo 4 – innymi słowy, jest to całkiem ładna produkcja, zwłaszcza wśród darmowych FPS-ów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 4-16  

Oczekiwania czytelników: 8.8 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Halo Online

16+

Wieści ze świata (Latobranie, Titanfall 2, Battlefield 4, Ghost Recon Phantoms, Halo Online, Fallout Shelter) 26/8/2016
Wieści ze świata (Latobranie, Titanfall 2, Battlefield 4, Ghost Recon Phantoms, Halo Online, Fallout Shelter) 26/8/2016

wiadomość26 sierpnia 2016

Dziś piszemy m.in. o drugim dniu Latobrania na Muve.pl, starcie drugiej fazy beta-testów Titanfall 2, nowym interfejsie w Battlefield 4 (zamiast Battleloga), wyłączeniu serwerów Ghost Recon Phantoms, anulowaniu Halo Online, kontynuacji marek THQ przez THQ Nordic, aktualizacji 1.7 do Fallout Shelter i wersji demo Phoenix Wright: Ace Attorney - Spirit of Justice. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Halo Online zostało zamknięte?
Halo Online zostało zamknięte?

wiadomość21 grudnia 2015

Wygląda na to, że Microsoft postanowił zrezygnować z projektu Halo Online – sieciowej odsłony cyklu skierowanej na rynek rosyjski. Takie przynajmniej wnioski można wyciągnąć z nieoficjalnych informacji, jakie pojawiły się w internecie.

Halo Online – sieciowy FPS F2P dla pecetowców z Europy Wschodniej
Halo Online – sieciowy FPS F2P dla pecetowców z Europy Wschodniej

wiadomość25 marca 2015

Studio Saber Interactive i firma wydawnicza Innova zapowiedziały dziś grę Halo Online – opartego na znanej marce sieciowego FPS-a w modelu free-to-play, który powstaje z myślą o posiadaczach komputerów osobistych żyjących w Europie Wschodniej. Na tę chwilę nie znamy daty premiery tego tytułu ani nie wiemy, czy ukaże się on w innych częściach świata.