Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDPCiOS
Okładka The Uncertain (AND)

The Uncertain

Epizodyczna gra eksploracyjno-przygodowa, stworzona przez niezależne studio ComonGames. Akcja rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie, w którym ludzkość, w wyniku trwających przez długie lata wojen, całkowicie wyginęła.

Przygodowe | postapokalipsa | roboty | epizodyczne

Okładka The Uncertain (AND)

producent: ComonGames

wydawca: ComonGames

Strona oficjalna

data premiery gry:

22wrz2016

PC

23wrz2016

AND

7gru2017

iOS

The Uncertain na PC, iOS i AND jest dziełem niezależnego studia ComonGames. Twórcy mają na swoim koncie wiele mniejszych produkcji, a omawiany tytuł stanowi najambitniejszy z ich dotychczasowych projektów. Mamy bowiem do czynienia z połączeniem gry eksploracyjnej i przygodówki, w którym akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby.

Fabuła

W wyniku trwających przez długie lata wojen ludzkość całkowicie wyginęła. Ziemia ponownie została opanowana przez roślinność i inne, proste formy życia, którym towarzyszą napędzane sztuczną inteligencją roboty. Jednostka, w którą wciela się gracz, to RT-217NP. Bohater stara się zrozumieć ludzką naturę oraz przyczynę zagłady całej cywilizacji. Fabuła przekazywana jest zarówno poprzez rozmowy z napotkanymi androidami, jak i za pośrednictwem znajdowanych po drodze notatek. Nasze działania nie pozostają bez wpływu na relacje protagonisty z postaciami niezależnymi, a opowiedziana w grze historia może zakończyć się na kilka sposobów.

The Uncertain na PC, iOS i AND dystrybuowane jest w formie epizodów w każdym z nich gracz przejmuje kontrolę nad inną maszyną. Pierwszy, zatytułowany The Last Quiet Day, pozwala wcielić się w robota inżynieryjnego, z kolei nowi bohaterowie pojawiają się w kolejnych odcinkach.

Mechanika

Trzon rozgrywki w The Uncertain stanowi eksploracja otoczenia. Na środowisko gry składają się nie tylko plenery, takie jak choćby nietknięte przez człowieka lasy, lecz także rozmaite zabudowania, stanowiące pamiątkę po dawnej cywilizacji. To właśnie w takich miejscach główny bohater odnajduje przydatne przedmioty, z których następnie może zrobić użytek. Wykorzystywanie dostępnych zasobów pozwala na rozwiązywanie zagadek środowiskowych, które często zmuszają gracza do niekonwencjonalnego myślenia.

Kwestie techniczne

The Uncertain na PC, iOS i AND działa w oparciu o technologię Unity, dzięki czemu oprawa graficzna może się podobać. Roślinność została wykonana z dbałością o detale, podobnie jak pozostałe elementy otoczenia lub modele postaci. Całości dopełnia nastrojowa, ambientowa muzyka elektroniczna.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe The Uncertain

12+

Wymagania sprzętowe The Uncertain

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5 2.6 GHz/AMD Phenom II X6 2.7 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce 960 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 7/8/10
Minimalne: Intel Core i3 2.3 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce 680 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 7/8/10

Android

Android

Wymagania sprzętowe: Nvidia Shield Tablet / Shield Portable

PC
iOS
AND