Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 czerwca 2016, 10:16

Battlefield 4 dostanie nowy interfejs, pozbawiony Battleloga

Studio DICE pracuje nad nowym interfejsem do Battlefield 4. Dzięki niemu nie będziemy już musieli korzystać z serwisu Battlelog i serwery odnajdziemy bezpośrednio wewnątrz gry. System ten dodany zostanie potem również do Battlefield Hardline.

Obecnie oczy fanów studia DICE zwrócone są w stronę nadciągającego Battlefield 1, ale okazuje się, że autorzy nie zamierzają zapomnieć o poprzednich odsłonach i planują coś, co ucieszy masę graczy. Zespół szykuje bowiem aktualizację do Battlefield 4, która wprowadzi do gry nowy interfejs. Jego najważniejszym elementem będzie usunięcie potrzeby korzystania z odrębnego przeglądarkowego serwisu Battlelog do odnajdywania serwerów. Zamiast tego łączyć się będziemy bezpośrednio z gry, tak jak to miało miejsce we wszystkich odsłonach cyklu wydanych przed Battlefield 3.

Już wkrótce fani Battlefield 4 i Battlefield Hardline nie będą musieli korzystac z serwisu Battlelog. - Battlefield 4 dostanie nowy interfejs, pozbawiony Battleloga - wiadomość - 2016-06-25
Już wkrótce fani Battlefield 4 i Battlefield Hardline nie będą musieli korzystac z serwisu Battlelog.
BATTLEFIELD 4 W SKRÓCIE:
  • Deweloper: DICE
  • Wydawca: Electronic Arts
  • Gatunek: FPS
  • Platformy: PC, Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360, PlayStation 3
  • Data premiery premiery: 29 października 2014 r.

Nowy interfejs zaoferuje także specjalny silnik rekomendujący mapy, tryby oraz inne aspekty rozgrywki. Ma to ułatwić graczom znajdowanie interesujących ich meczów oraz towarzyszy broni. Pojawi się także możliwość tworzenia oddziałów przed rozpoczęciem gry.

Battlefield 4 dostanie ten interfejs jeszcze tego lata. W późniejszym terminie zostanie on dodany także do Battlefield Hardline. Ponadto system ten będzie dostępny również w Battlefield 1. W przypadku tej ostatniej gry fani podejrzewali już od pewnego czasu, że tak się stanie. Grywalna wersja udostępniona podczas targów E3 była bowiem pozbawiona Battleloga. Ponadto oficjalne forum tego serwisu zostało kilka dni temu zamknięte, a on sam ma także ostatnio pewne problemy z działaniem.

Usunięcie konieczności korzystania z Battleloga to zdecydowanie dobra decyzja, gdyż serwis ten od zawsze budził negatywne emocje. Electronic Arts miało ambicje stworzenia czegoś w rodzaju serwisu społecznościowego dla graczy, ale te wysiłki nie odniosły sukcesu. Wiadomość o nowym interfejsie bez wątpienia ucieszy więc wielu graczy, a fakt, że Battlelog w ogóle nie pojawi się w Battlefield 1 pokazuje, że DICE potrafi uczyć się na błędach.

Szkoda tylko, że wśród produkcji, które otrzymają nowy interfejs zabrakło Battlefield 3. Gra ta wciąż cieszy się dużą popularnością i wielu jej fanów bez wątpienia doceniłoby uwolnienie ich od Battleloga.